مرکز نوآوری آو، در ساختمان dna union به صورت رسمی راه‌اندازی شد

با هدف انتقال خدمات مارکتینگ به نسل بعد؛

0

ناصر پاشاپور نیکو: «آو با هدف انتقال خدمات مارکتینگ، تبلیغات و تحقیقات بازار تاسیس شد تا نیازهای آتی این حوزه را پاسخگو باشد. به عبارتی آو به وجود آمده است تا خدمات مارکتینگ در کشور را به نسل بعد منتقل کند.»

مرکز نوآوری آو (AAV Innovation center) به عنوان عضو جدیدی از خانواده dnaunion افتتاح شد. نشست خبری به همین منظور با حضور ناصر پاشاپورنیکو، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره dnaunion؛ فریدون کورنگی، مدیرعامل مپس و شریک تجاری استراتژیک مرکز نوآوری آو و شایان شلیله، مشاور هیئت مدیره dnaunion در ساختمان شرکت دی‌ان‌ای یونیون برگزار شد.

پاسخگویی به نیازهای آتی حوزه تبلیغات و مارکتینگ

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، ناصر پاشاپورنیکو در رابطه با راه‌اندازی این مرکز توضیح داد: «ایده تاسیس چنین مرکزی از دو سال پیش به صورت آزمایشی به وجود آمد و امروز اولین روز کار رسمی مرکز نوآوری آو است.» او در ادامه صحبت‌هایش هدف از راه‌اندازی مرکز نوآوری آو را به این صورت بیان کرد: «آو با هدف انتقال خدمات مارکتینگ، تبلیغات و تحقیقات بازار تاسیس شد تا نیازهای آتی این حوزه را پاسخگو باشد. به عبارتی آو به وجود آمده است تا خدمات مارکتینگ در کشور را به نسل بعد منتقل کند.»

مدیرعامل مجموعه بیان کرد که ما شهریور 97 تعهد کردیم که در یک زمان 5 ساله، 7 برابر dnaunion در آن زمان شویم؛ این تعهد در رابطه با اندازه دلاری dnaunion است.

او در رابطه با همکاری با مجموعه مپس توضیح داد: «در حوزه‌های تکنولوژی، مپس از ما و استارتاپ‌های ما حمایت می‌کند و ما هم از لحاظ تبلیغات و مباحث کاری خودمان، حامی استارتاپ‌های مپس باشیم.»

مشتری، از مهمترین شراط شکل‌گیری یک اکوسیستم

فریدون کورنگی با اشاره به اینکه بعد از 3 سال جلسه و بحث در رابطه با چگونگی راه‌اندازی چنین مرکزی به نتیجه رسیدیم، گفت: «زمانی که راجع به یک اکوسیستم صحبت می‌کنیم، چندین مدل تفکر در آن وجود خواهد داشت که به وجود آمدن و توسعه آن به چه شکل باشد. در کشور ما عمده مدل‌ها به این صورت است که عواملی را به اجبار و تحت شرایط خاصی در کنار هم بچینند و به این صورت، آن اکوسیستم را شکل دهند؛ در این مدل اصولا نتیجه خوبی نمی‌توان گرفت. مدل درستی که نتیجه مطلوب دهد به این صورت است که شرایط مورد نیاز برای شکل‌گیری اکوسیستم را فراهم کرد. مرکز نوآوری آو هم به وجود آمده است تا بگوید عوامل لازم وجود دارد، استعدادهای لازم هم داریم ما آمده‌ایم تا ابزار و سرمایه مورد نیاز هم در کنار آنها قرار دهیم. از مهمترین شرایطی که به وجود آمدن یک اکوسیستم ایجاب می‌کند، داشتن مشتری است؛ در تمام نقاط جهان برای فعالیت، روی داشتن مشتری برای خدماتشان تاکید زیادی دارند و به عبارت دیگر شرایط خاصی خارج از اکوسیستم وجود دارد که ایجاب می‌کند فعالیت و نوآوری به کار گرفته شود تا مسائل حل شوند.»

او به این صورت ادامه داد که مرکز نوآوری با مراکز رشد و شتابدهی متفاوت است؛ در مراکز نوآوری، اصل روی نوآوری است به این معنی که افراد یا تیم‌ها برای پیدا کردن راه‌حل فعالیت نمی‌کنند بلکه برای به وجود آوردن نوآوری در یک حوزه خاص فعال می‌کند، پس داشتن مشتری که خریدار این نوآوری باشد بسیار حائز اهمیت است.

قرار گرفتن تجربه در کنار خلاقیت و نوآوری

شایان شلیله مهمترین نکته در رابطه با مرکز نوآوری آو را تخصصی بودن این مرکز دانست و ادامه داد: «مرکز نوآوری آو، توسط یک شرکت باسابقه و قدیمی راه‌اندازی شده و این مطلب رساننده این است که چنین شرکتی با چه دیدی به مسائل مربوط به تکنولوژی‌های نوین و استارتاپ‌ها نگاه می‌کند. در چنین مراکزی، منتور و نتورک‌هایی که با صنعت آشنا هستند وجود دارد که تجربه خود را در کنار خلاقیت و نوآوری تیم‌ها قرار می‌دهند.»

شلیله در ادامه اشاره کرد که در حال حاضر 2 تیم در مرکز نوآوری آو مستقر هستند و در رابطه با نحوه گزینش تیم‌ها و فرایند جذب تیم در این مرکز توضیح داد: «در این مرکز حتی برای تیم‌سازی هم کمک می‌شود؛ این به این معنی است که الزامی وجود ندارد که برای پذیرش، تیم کامل باشد و امکان پذیرش ایده هم وجود دارد.» او با بیان اینکه ترجیح می‌دهیم خودمان تیم‌ها را ببینیم و جذب کنیم گفت محدودیتی برای مراجعه تیم‌ها نداریم نه از نظر زمان و نه مکان و تمامی تیم‌هایی که مراجعه کنند بررسی خواهند شد.»

مشاور هیئت مدیره این مجموعه بیان کرد که در الکامپ 97، حدود 70 تیم را در حوزه‌های مرتبط و اسکیل‌های دیدیم و بررسی کردیم و از این به بعد، روند ارزیابی تیم‌ها و ایده‌ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.