راه‌اندازی مرکز حمایت از استارتاپ‌های حوزه adtech و martech در سال جاری

آژانسfour mind به خانواده dnaunion پیوست

0

مدیرعامل دی‌ان‌ای یونیون: «قبل از سال جدید، از شرکتی در حوزه‌های adtech و martech تاسیس خواهد شد و از طریق آن، به صورت جدی وارد بحث سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌ها می‌شویم.»

Dnaunion در نشست خبری خبر ادغام مجموعه four mind با این شرکت را اعلام کرد. این نشست خبری با حضور ناصر پاشاپور نیک، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره dnaunion، فرید شکریه هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل four mind و محمد موسوی عضو هیئت مدیره‌ dnaunion برگزار شد.

تعیین استراتژی در شرایط بحران

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، در ابتدای این جلسه پاشاپور نیک با اشاره به شرایط سخت این روزهای کشور صحبت خود را شروع کرد و گفت: «در زمان ورود به شرایط سخت 4 استراتژی مختلف می‌توان انتخاب کرد؛ ناامیدی و رفتن، جان سالم به در بردن و گذراندن دوره سختی، ماهی گرفتن از آب گل‌آلود و آخرین استراتژی که همیشه انتخاب ما بوده است، برنامه‌ریزی برای توسعه در شرایط سخت به وسیله در کنار هم قرار گرفتن شرکت‌ها. به این وسیله می‌توانیم نقاط ضعف یکدیگر را تقویت کنیم و از نقاط قوت هم استفاده کنیم.»

او به این صورت ادامه داد: «در راستای همین استراتژی، بعد از گذراندن چند ماه مطالعه، بررسی و مذاکره تصمیم به این ادغام گرفتیم تا برای ساختن آینده مشترک روشن در کنار یکدیگر فعالیت کنیم. در این رابطه ما نگاه کوتاه‌مدت و صرفا گذر از دوره بحران نداریم و این ادغام با هدف رشد سریع‌تر و برنامه‌ریزی قوی‌تر برای آینده، همچنین استفاده بهتر از منابع بوده است.»

عامل موفقیت هر مجموعه تیم آن است

مدیرعامل دی‌ان‌ای یونیون علت انتخاب تیم فورمایند را به این صورت بیان کرد: «قطعا موارد مهم زیادی مطرح بود ولی مهمترین عامل برای ما تیم مقابل بود. عامل موفقیت شرکت ایده نیست بلکه تیم است در یک عبارت بخواهم بگویم، در هر مجموعه این تیم است که می‌ارزد.»

پاشاپور نیک تاکید کرد: «برای فعالیت نباید به این فکر کرد که چطور این شرایط که موقتی هم است را بگذرانیم بلکه باید به این فکر کرد که چطور می‌توان در همین شرایط رشد کرد و 10 برابر بزرگ تر شد، سپس در همان راستا تصمیم گرفت و اقدام کنیم.»

راه‌اندازی شرکتی برای حمایت از استارتاپ‌های adtech و martech

مدیرعامل دی‌ان‌ای یونیون از راه‌اندازی یک شرکت جدید در حوزه فناوری‌های جدید و کسب‌وکارهای تکنولوژیک خبر داد و گفت: «قبل از سال جدید، از شرکتی در حوزه‌های adtech و martech تاسیس خواهد شد و از طریق آن شرکت که تمرکزش روی تکنولوژی‌های به روز این حوزه‌ها است، به صورت جدی وارد بحث سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌ها می‌شویم.»

او در ادامه اشاره کرد که تا الان هم چنین فعالیت‌هایی انجام می‌شده اما بعد از راه‌اندازی آن شرکت، با شتاب بیشتر اقدام خواهیم کرد. پاشاپور نیک علت این کار را اینطور توضیح داد: «الان زمانی‌ است که باید دست تیم‌های خوب را گرفت نه سال آینده چراکه اگر الان نتوانند کار کنند و درآمد داشته باشند، در کمترین زمان ممکن مهاجرت کرده و از کشور خارج می‌شوند.»

مدیرعامل دی‌ان‌ای یونیون با اشاره به اینکه تا الان با 7 استارتاپ در حوزه‌های ad tech و mar tech که حوزه‌های تخصصی این شرکت است، وارد مذاکره شده‌اند بیان کرد: «هر تیم یا ایده و استعدادی در این حوزه‌ها سمت ما بیاید مطمئن باشد که ما برای آنها یک موقعیت و گزینه خواهیم بود.»

با هم‌افزایی می‌توان نتیجه بهتری گرفت

شکریه در این رابطه توضیح داد: «ما معتقدیم که هم‌افزایی تیم‌های مختلف که هرکدام با توانایی‌ها و نقاط قوت متنوع در کنار هم قرار می‌گیرند و یکدیگر را پوشش می‌دهند، نتیجه بهتری خواهند گرفت تا اینکه هر کدام به صورت انفرادی تلاش کنند. به همین دلیل در کنار dnaunion توانستیم راهکار برد-برد و بلندمدتی طراحی کنیم و به تجربه جذابی رسیدیم.»

شرکت‌های ایرانی باید هوشمندانه از کم‌رنگ‌ شدن شرکت‌های خارجی بهره ببرند

موسوی در این رابطه بیان کرد: «در شرایط کنونی که حضور شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در ایران کم‌رنگ‌تر شده است، در اصل این فرصتی است که برای شرکت‌های داخلی فراهم شده است. اگر شرکت‌ها در گذشته نتوانستند در بازار حضور قوی و قدرتمندی داشته باشند، الان می‌توانند به این سمت حرکت کنند. الان موقعیتی است که برندهای جدید می‌توانند سهمی از بازار را از آن خود کنند.»

او در ادامه اشاره کرد که در این شرایط شرکت‌های ایرانی می‌توانند قوی‌تر شده و اگر هوشمندانه عمل کند، حتی می‌توانند سمت بازارهای بین‌المللی و صادرات هم بروند و گفت: «علی‌رغم اتفاقات مقطعی که در بازار به وجود می‌آید، به طور قطع در آینده شرکت‌های ایرانی قوی‌تری خواهیم داشت و اگر دقیق برنامه‌ریزی کرده و هوشمندانه عمل کنند می‌توانند بازارهای صادراتی را هدف بگیرند.»

آمادگی برای حمایت از استارتاپ‌ها

موسوی در پایان اشاره کرد: «در راستای حمایت از استارتاپ‌ها ما آمادگی داریم از تمام تیم‌های توانمند حمایت کنیم و فضای رشد آنها را فراهم کنیم. الان فرصتی است که استعدادها را شناسایی کرده و برایشان میدانی فراهم کنیم تا رشد کرده و اتفاقات خوبی در کشور رقم بزنند.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.