جهاد دانشگاهی گیلان رویداد گردشگری با رویکرد ICT را برگزار می‌کند

0

پیش‌بینی شده در سال ٢٠٢٠ صنعت گردشگری تبدیل به صنعت اول دنیا شود. در حالیکه ایران پتانسیل‌های زیادی در زمینه گردشگری دارد اما براساس آمارها گردشگری تنها ٢/٢ درصد از رشد ناخالص ملی ایران را به خود اختصاص داده است.

در راستای طرح توسعه توانمندی‌های نوآوری و کارافرینی در سطح استان‌های منطقه دو کشور، رویداد سه روزه استارتاپی با محوریت آموزش، پژوهش، پرورش، مشاوره و ترویج در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش شنبه‌پرس، جهاد دانشگاهی گیلان با هدف ایجاد اشتغال پایدار و با تمرکز بر منابع انسانی حاضر (نوجوانان و جوانان)، همچنین ارتقاء سطح مهارت و توانایی آنان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) این رویدار را برگزار می‌کند.

« میر مسلم رهبر هاشمی» دبیر برگزاری رویداد در این خصوص گفت: پیش‌بینی شده در سال ٢٠٢٠ صنعت گردشگری تبدیل به صنعت اول دنیا شود. در حالیکه ایران پتانسیل‌های زیادی در زمینه گردشگری دارد اما بر اساس آمارها گردشگری تنها ٢/٢ درصد از رشد ناخالص ملی ایران را به خود اختصاص داده است. لذا یکی از انتقاداتی که به عملکرد حوزه گردشگری وارد می‌شود این است که صنعت گردشگری در ایران با امکانات کم و به شکل سنتی پیش می‌رود و همین مساله باعث شده تا ایران برای گردشگران دنیا، آن طور که باید جای شناخته‌شده‌ای نباشد و جذابیت‌ها و پتانسیل‌های موجود آنقدر که باید باعث انتخاب این کشور به عنوان نخستین گزینه‌های گردشگران برای سفر قرار نگیرد.

وی افزود: مشکلات و پیچ و خم‌های حرفه ای در صنعت گردشگری کشور هدف اصلی برگزاری رویدادی از این دست در حیطه کسب و کارهای گردشگری با رویکرد ICT بوده است. به طور مشخص آموزش عملی به افراد، ایجاد ارتباط میان افراد متخصص، تبدیل ایده به کسب و کار، حل چالشها و معضلات، حمایت در تجاری سازی و پیاده سازی عملی طرحها از دستاوردهای این رویداد خواهد بود.

گفتنی است این رویداد در تاریخ 7 الی 9 اسفند ماه 1398 توسط تیم جهاد دانشگاهی واحد گیلان با حمایت ستفا (سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان) و فاوا (سازمان فناوری اطلاعات ایران) در پارک علم و فناوری گیلان برگزار خواهد شد.

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت رویداد به نشانی swtgilan.ir مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.