وی‌ورک ۲۴۰۰ کارمند را اخراج کرد

کمپانی وی‌ورک (WeWork) ۲۴۰۰ کارمند خود را اخراج کرد، اما این فرایند تنها منجر به کسب ۱۸ میلیون دلار شد.

0

کارمندان وی‌ورک در نامه‌ای به مدیریت این شرکت، خواستار بسته‌های نقدی برای همکاران اخراجی خود شدند.

به زعم حقوق‌ها و پاداش‌های برجسته‌ای که شرکت وی‌ورک به مدیرعامل‌هایی که از شرکت خارج می‌شوند، پرداخت می‌کند، اخراج کارمندان نمی‌تواند گزینه‌ مؤثری در افزایش درآمد این شرکت به شمار رود.

علی‌رغم اخراج ۲۴۰۰ کارمند که احتمال می‌رود این تعداد در آینده بیشتر شود، روند شرکت وی‌ورک در پاداش دادن به مدیرانی که از عرضه اولیه عمومی (IPO) تا فاجعه مالی، هدایت آن را بر عهده داشته و یا دارند، ادامه دارد.

به گزارش فایننشیال تایمز، مدیران‌عامل فعلی کمپانی Artie Minson و Sebastian Gunningham که Minson سابقا رئیس و مدیرعامل و Gunningham معاون رئیس و مدیر ارشد اتوماسیون بودند، در لیست این پاداش‌دهی قرار دارند، به این صورت که قبل از معرفی شدن برای سمت مدیرعامل اشتراکی، در صورت ترک این پست ۸ میلیون دلار دریافت می‌کنند.

ضمن اینکه مدیر ارشد حقوقی شرکت، Jennifer Berrent نیز ۱.۵ میلیون دلار دریافت خواهد کرد.

سؤال اینجاست که چگونه شرکت‌هایی که چشم‌انداز مالی وخیمی دارند، مانند وی‌ورک، استعدادهای برتر را جذب می‌کنند؟ زیرا به ندرت اتفاق می‌افتد مدیرعاملانی که برکنار می‌شوند، دوباره در جایگاه رهبری استخدام شوند؛ به طوری که تنها ۵.۵ درصد از مدیرعامل‌های برکنار شده که زیر ۶۰ سال سن دارند، به عنوان مدیرعامل در جای دیگری استخدام می‌شوند.

این در حالی است که شرکتی مثل وی‌ورک به دلیل پول‌های نقدی که مدیرعامل‌های خارج شده دریافت می‌کنند، در تنگنا قرار گرفته است. به عنوان مثال Adam Neumann یکی از مدیرعامل‌هایی بود که در ماه سپتامبر با یک بسته نقدی ۱.۷ میلیارد دلاری از این شرکت خارج شد.

در ماه گذشته ۱۵۰ نفر از کارمندان وی‌ورک در نامه‌ای به مدیریت، از این روند شرکت گلایه کرده و بسته‌های جداگانه و منصفانه‌ای را برای همکارانی که بیکار شده‌اند، درخواست کردند. این در حالی است که این شرکت به دلیل کمبود پول در حال ضعیف شدن است. این وضعیت نیز ناشی از یک IPO شکست‌خورده است که تصور می‌شد منجر به ثروت بیشتر برای آنها شود.

شاید پیشنهاد ۳ میلیارد دلاری از سوی Softbank به طور موقت منجر به نجات وی‌ورک شود. هم‌مدیرعامل‌های فعلی شرکت در حال حاضر۱.۵ میلیون دلار حقوق دریافت می‌کنند. سهام دارایی متعلق به Minson ۱۴ میلیون دلار و برای Berrent ۴.۹ میلیون دلار است.

منبع: fastcompany

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.