گوگل و ادامه دورکاری پس از پاندمی کرونا

0

نظم نوین جهانی که همه گیری کرونا ایجاد کرده کاملا تاثیرگذار بوده و شرکت ها در حال واکنش نشان دادن به آن هستند

به گزارش شنبه پرس به نقل از گیزمودو، گوگل از ابزاری جدید رونمایی کرد که به نیازهای به کارمندانش برای انجام کار در دفتر یا خانه را برطرف می کند. این ابزار جدید که Work Location Tool نام دارد، یک ماه پس از اظهار نظر سوندار پیچای رونمایی شد که اعلام کرده بود 20 درصد از نیروهای این شرکت اجازه دارند به صورت دائمی دورکار باشند و 20 درصد دیگر نیز این امکان را دارند که دفتر یا محل زندگی را برای کار خود انتخاب کنند. 60 درصد باقیمانده کارمندان نیز برای چند روز در هفته در دفتر کار می کنند و روزهایی را می توانند دورکار باشند.

این نوع برنامه ترکیبی، همان برنامه ای است که توسط بسیاری از شرکت ها پس از آغاز همه گیری به کار گرفته شد و نشان داد که حضور در دفتر فیزیکی تا چه اندازه بر راندمان کارمندان کم تاثیر است. این برنامه همچنین نمونه ای از نوع انعطاف پذیر برنامه کاری است که محبوبیت آن روز به روز افزایش یافت زیرا افراد مجبور نیستند سه ساعت از روز خود را در رفت و آمد باشند.

در بیانیه گوگل آمد: «با محل کار جدید ترکیبی ما، تعداد بیشتری از کارمندان در حال بررسی انتخاب محل زندگی و نحوه کار خود هستند. برای تجهیز بهتر افراد به اطلاعاتی که برای بررسی گزینه هایشان به آن نیاز دارند، ابزاری ساخته ایم که به همه کارمندان اجازه می دهد درخواست انتقال به مکان جدید یا کار از راه دور را داشته باشند.» نکته بسیار مهم ابزار Work Location Tool گوگل این امکان را به کارمندان می دهد تا انتقال احتمالی به بازار کار متفاوت و تاثیر این تصمیم بر حقوق خود را به راحتی بررسی کنند.

گوگل در این مسیر تنها نیست. سال گذشته، مارک زاکربرگ مدیر عامل شرکت فیس بوک گفت که حدود نیمی از نیروی کار فیس بوک اچازه خواهند داشت که طی پنج تا 10 سال آینده از راه دور کار کنند و مدیر اجرایی توئیتر جک دورسی نیز پیشنهاد مشابهی به کارمندان خود ارائه داده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.