کرادفاندینگ برای طرح‌های اشتغال‌زای مددجویان کمیته امداد

همکاری وزارت ارتباطات و کمیته امداد امام خمینی

0

با توجه به ماموریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ماموریت کمیته امداد امام خمینی برای جذب خیریه و اختصاص آن برای توسعه کسب‌وکار افراد بی‌بضاعت این مدل تنها توسط مشارکت و هم‌افزایی این دو نهاد ممکن بود

در تفاهم‌نامه‌ای که به امضای وزیر ارتباطات و رئیس کمیته امداد رسید استفاده از شیوه نوین جذب سرمایه جمعی برای اجرای ایده‌های اشتغال‌زا ویژه مددجویان کمیته امداد کلید خورد.

شاخص‌ترین بند همکاری این تفاهم‌نامه استفاده از یک شیوه جدید مبتنی بر فناوری اطلاعات برای جذب سرمایه جمعی است که زمینه کارآفرینی و اشتغال‌‌زایی مددجویان کمیته امداد را فراهم می‌کند.

بر اساس این گزارش، در این شیوه هر شخص حقیقی یا حقوقی به تناسب توان مالی مبلغی را برای اجرای ایده‌های نویی که در مسیر تحقق امور خیریه باشد اختصاص می‌دهد تا سرمایه مورد نظر صاحب ایده آماده شود و بدین تربیت چرخه‌ای از حمایت‌های کوچک از طریق تکنیک مشهور به کراودفاندینگ یا همان تامین جذب سرمایه جمعی به وجود آید.

شیوه جذب سرمایه جمعی که عموما برای حمایت از کسب‌وکارهای کوچک در ایده‌های نو مناسب است به چهار شکل، روش پاداش محور، روش خیریه، روش وام دادن و روش مشارکتی در دنیا رواج دارد و هر روز گسترش می‌یابد؛ در این تفاهم‌نامه از روش خیریه استفاده می‌شود.

با توجه به ماموریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ماموریت کمیته امداد امام خمینی برای جذب خیریه و اختصاص آن برای توسعه کسب‌وکار افراد بی‌بضاعت این مدل تنها توسط مشارکت و هم‌افزایی این دو نهاد ممکن بود و بدین سبب تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود جهت توانمندی مددجویان مستعد مورد حمایت در بستر ICT به مدت سه سال میان این دو مجموعه منعقد می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.