کرادفاندینگ رانگو با یک کمپین 35 میلیونی کارش را شروع کرد

مدل رانگو بر پایه اعطای پاداش است

0

اولین کمپین رانگو  که برای تیوان تعریف شده به مبلغ 35 میلیون تومان، آغاز به کار کرده است. برای توسعه و گسترش باشگاه کارآفرینی تیوان، افرادی که علاقمند به حمایت از جوانان کارآفرین و استارتاپ‌ها هستند، می‌توانند از طریق سایت rungo.ir در این کمپین ثبت‌نام کرده و پاداش موردنظر خود را از بین پاداش‌هایی که تیوان تعریف کرده است، انتخاب کنند.

رانگو یک پلتفرم تامین مالی جمعی است که در تاریخ 9 اسفند 96، همزمان با جشن یک‌سالگی باشگاه کارآفرینی تیوان شروع به کار کرد. مدل کاری استارتاپ رانگو از نوع پاداش است و هدف اصلی آن، حمایت از کارآفرینانی است که با محصولی تولید می‌کنند و یا ارائه دهنده‌خدمت هستند.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، هدف رانگو حمایت از کارآفرینی و فضای استارتاپی در همه سنین، و ترویج خلاقیت و نوآوری است. اولین کمپین رانگو  که برای تیوان تعریف شده به مبلغ 35 میلیون تومان، آغاز به کار کرده است. برای توسعه و گسترش باشگاه کارآفرینی تیوان، افرادی که علاقمند به حمایت از جوانان کارآفرین و استارتاپ‌ها هستند، می‌توانند از طریق سایت rungo.ir در این کمپین ثبت‌نام کرده و پاداش موردنظر خود را از بین پاداش‌هایی که تیوان تعریف کرده است، انتخاب کنند. رانگو اعلام کرده گزارش‌های شفافی از کمپین‌ها را روی سایت قرار خواهد داد.

 

انواع کرادفاندینگ‌ها

کرادفاندینگ‌ها پلتفرم‌هایی برای تامین سرمایه توسط افراد است که با 4 مدل مختلف کار می‌کنند. یکی از این روش‌ها، مدل دونیشن است مانند سیستم خیریه که سرمایه‌گذار پول را پرداخت می‌کند و انتظاری ندارد. مدل دیگر، شیوه پاداش است که سرمایه‌گذار در ازای حمایت از کمپین یا پروژه، پاداش دریافت می‌کند. این پاداش که توسط صاحب کمپین تعیین می‌شود، می‌تواند محصول، سهام یا حتی پاداش معنوی باشد. مدل دیگر کرادفاندینگ، دریافت سهام به ازای حمایت است و آخرین روش، حمایت به صورت وام انجام می‌شود و پس از مدتی پول پس گرفته می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.