گزارشی از مهم‌ترین برنامه‌ها و بخش‌های نمایشگاه اینوتکس 2018

نمایشگاه تخصصی تکنولوژی و نوآوری ایران در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران برگزار می‌شود

0

امسال بیش از هزار فعال در حوزه نوآوری و فناوری در قالب استارتاپ و شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه اینوتکس شرکت می‌کنند. این نمایشگاه از روز پنجشنبه 14 تا شنبه 16 تیرماه از ساعت 10صبح تا 8 شب برای حضور علاقمندان برپاست.

رپورتاژ| هفتمین رویداد بین‌المللی نوآوری و فناوری نمایشگاه اینوتکس 2018 (INOTEX 2018)، رویدادی تخصصی حوزه تکنولوژی و نوآوری در ایران است که از 14تا 16 تیرماه 1397 در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار خواهد شد. این رویداد بزرگترین گردهمایی استارتاپ‌ها، سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌های ایران است که با هدف افزایش هم‌افزایی میان فعالان حوزه استارتاپی برگزار می‌شود.

پارک فناوری پردیس با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشور به‌عنوان متولی این رویداد بین‌المللی امسال میزبان 150 استارتاپ، 16 شتاب‌دهنده، 11 سرمایه‌گذار خطرپذیر و بیش از 100 شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه است.

 

استیج در اینوتکس 2018

یکی از مهمترین بخش‌های نمایشگاه اینوتکس 2018 امسال «استیج» است که در قالب یک برنامه سه روزه با هدف بررسی چالش‌های استارتاپی ایران طراحی شده است. در این برنامه به موضوعاتی چون سرمایه‌گذاری اولیه و کلان، موضوعات حقوقی، مشکلات توسعه فنی و رشد استارتاپ‌ها پرداخته خواهد شد. رویداد ایده‌های ارزشمند، رویداد بانی، صبح خلاق تهران از دیگر برنامه‌هایی است که در حاشیه «استیج» در اینوتکس امسال برگزار می‌شود.

 

اینوتکس تلنت، ارتباط بین استارتاپ‌ها و متقاضیان کار

اینوتکس تلنت، یکی دیگر از برنامه‌های ویژه امسال است که نقش پل ارتباطی بین استارتاپ‌ها و متقاضیان جویای کار را ایفا می‌کند. در این بخش فارغ‌التحصیلان می‌توانند با استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف آشنا شوند و از فرصت‌های شغلی موجود در این شرکت‌ها مطلع گردند.

 

گردهمایی فن‌بازارهای سراسر کشور

در حاشیه نمایشگاه اینوتکس 2018، فن‌بازارهای سراسر کشور نیز در قالب یک گردهمایی به همفکری و تبادل ایده خواهند پرداخت. یکی دیگر از برنامه‌های امسال برگزاری دومین نشست تجاری فناوری (D8) با حضور شرکت‌های فناور 4 کشور در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران خواهد بود که با محوریت بررسی فرصت‌های مناسب برای مشارکت برگزار می‌شود.

 

هکتان اینوتکس

«هکتان اینوتکس» نیز از جمله برنامه‌های جانبی امسال این نمایشگاه است که از یک هفته قبل آغاز شده و در مراسم افتتاحیه نمایشگاه برندگان این ماراتون اعلام خواهند شد.

 

اینوتکس 2018 با موضوع شهرهوشمند

امسال موضوع اصلی نمایشگاه اینوتکس 2018 «شهر هوشمند» است و این نمایشگاه با توجه ویژه به بحث مدیریت هوشمند انرژی، حمل و نقل هوشمند، اینترنت اشیاء، زیرساخت‌های هوشمند، بهداشت و سلامت هوشمند و البته محیط و محل زندگی هوشمند طراحی شده است. به همین دلیل اولین گردهمایی شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران با حضور شهرداران، در حاشیه نمایشگاه اینوتکس 2018 و با هدف تبیین مفهوم شهر هوشمند برگزار می‌شود.

 

شبکه‌سازی بین‌المللی در دو روز ابتدای اینوتکس

همچنین نشست شبکه‌سازی نوآوری با حضور اساتید بین­‌المللی (از کشورهای روسیه، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه و اتریش) با موضوع شهر هوشمند در 5 پنل و طی روزهای اول و دوم نمایشگاه برگزار خواهد شد.

 

نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری، طی 6 دوره میزبان بیش از 750 شرکت فناور از 25 کشور جهان بوده و انعقاد بیش از 130 سند همکاری در دوره‌های گذشته، بخشی از دستاوردهای این رویداد بوده است. امسال بیش از هزار فعال در حوزه نوآوری و فناوری در قالب استارتاپ و شرکت دانش‌بنیان در نمایشگاه اینوتکس 2018 شرکت می‌کنند و روزانه بیش از 2000 نفر از این رویداد بازدید خواهند کرد. نمایشگاه اینوتکس 2018 از روز پنجشنبه 14 تا شنبه 16 تیرماه از ساعت 10صبح تا 8 شب برای حضور علاقمندان برپاست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.