صندوق نوآوری تا 5 میلیون از هزینه‌ها هر استارتاپ در اینوتکس را می‌پردازد

بانک توسعه صادرات هم تسهیلات اعتبار خریدار به شرکت‌کنندگان اینوتکس می‌دهد

0

امسال با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا می‌توانند ۷۰ درصد هزینه‌های حضور خود در نمایشگاه اینوتکس را تا سقف ۵۰ میلیون ریال از صندوق دریافت کنند. برای بهره‌مندی از این حمایت، لازم است استارتاپ‌ها ابتدا با مراجعه به سامانه ثبت درخواست صندوق نوآوری و شکوفایی (غزال) درخواست خود را اعلام کرده و پس از تایید، با حضور در نمایشگاه و ارسال مدارک لازم به دفتر توانمندسازی از حمایت آن سازمان برخوردار شوند.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس از ۱۴ تا ۱۶ تیرماه در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار خواهد شد و در آن صدها شرکت و استارتاپ ایرانی و خارجی، آخرین دستاوردها و نوآوری‌های فناورانه خود را به نمایش خواهند گذاشت. این نمایشگاه تسهیلات ویژه‌ای برای تمامی اجزای اکوسیستم کارآفرینی کشور در نظر گرفته است. عناوین حمایتی و تسهیلات این نمایشگاه (INOTEX 2018) به این ترتیب اعلام شده است.

 

تسهیلات اعتبار خرید

به منظور حمایت از خرید و فروش محصولات فناورانه و تبادل فناوری با شرکت‌ها و هیات‌های تجاری خارجی، بانک توسعه صادرات ایران در قالب تسهیلات اعتبار خریدار، صادرات کالا و خدمات دانش‌بنیان را تحت پوشش بیمه‌ای صندوق ضمانت صادرات ایران، تامین مالی خواهد نمود. اعطای تسهیلات مذکور، در مرحله اول مستلزم توافق اولیه صادرکنندگان ایرانی و خریداران خارجی و ارائه درخواست از سوی طرف ایرانی است.

 

تخفیف‌های نمایشگاه اینوتکس

در اینوتکس ۲۰۱۸ استارتاپ‌ها با پرداخت مبلغ ۲۵۰ هزار تومان، امکان دریافت کانتر، فضای جلسه اشتراکی جهت مذاکره و حضور در کارگاه‌ها و رویدادهای نمایشگاه را خواهند داشت. این مبلغ برای مخترعان ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. در این خصوص، مخترعانی که عضو بازار دارایی فکری و شبکه نوآوری تهران (TINet) باشند شامل تخفیف ۵۰ درصدی نیز می‌شوند. همچنین غرفه‌های بزرگ نمایشگاه که مناسب شرکت‌های فناور و سازمان‌های بزرگ، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد هستند بر اساس متراژ درخواستی و خدمات اختصاصی، بین متری ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در اختیار مخاطبان قرار خواهند گرفت.

 

دریافت 70درصد از هزینه‌های حضور در اینوتکس

امسال با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا می‌توانند ۷۰ درصد هزینه‌های حضور خود در نمایشگاه اینوتکس را تا سقف ۵۰ میلیون ریال از صندوق دریافت کنند. برای بهره‌مندی از این حمایت، لازم است استارتاپ‌ها ابتدا با مراجعه به سامانه ثبت درخواست صندوق نوآوری و شکوفایی (غزال) درخواست خود را اعلام کرده و پس از تایید، با حضور در نمایشگاه و ارسال مدارک لازم به دفتر توانمندسازی از حمایت آن سازمان برخوردار شوند. استارتاپ‌ها برای ثبت درخواست و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.cbd.nsfund.ir/exhibition مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.