شاتوت رونمایی شد

در نشست پرداخت‌های خرد شهری و طرح سرویس یکپارچه پرداخت بر بستر بارکد دو بعدی در شبکه تاکسیرانی تهران؛

0

طرح پیشنهادی شاتوت (مخفف شبکه اعتباری تخفیف و تقسیط است) قرار است مساله تعدد کدهای کیوآر در تاکسی‌های شهر تهران و اپلیکیشن‌های متعدد از طریق ارائه زیرساخت را حل کند.

امروز سه‌شنبه ششم آذرماه در نشستی در سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران موضوع پرداخت‌های خرد شهری و طرح سرویس یکپارچه پرداخت بر بستر بارکد دو بعدی در شبکه تاکسیرانی تهران، بررسی شد. در این نشست محمد فرجود رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری، مدیران شهرداری و مدیران کسب‌وکارهای بانکی و پرداخت، حضور داشتند و درباره طرح پیشنهادی شاتوت بحث و تبادل نظر کردند.

ابتدای این جلسه شیوه‌های پرداخت خرد در تهران و مسائل پیرامون آن مورد توجه قرار گرفت. این پرداخت‌ها عبارتند از: پرداخت با کارت‌های شتاب، پرداخت آفلاین و پرداخت‌های مبتنی بر تلفن همراه؛ مدل سوم تا امروز توسط استارتاپ‌های این حوزه پیش می‌رفت اما طی این مسیر به بن‌بست خورده و فرآیندها به کندی طی شده است.

در این جلسه ابعاد مختلف طرح پیشنهادی شاتوت که مخفف شبکه اعتباری تخفیف و تقسیط است، اعلام شد. قرار است مساله تعدد کدهای کیوآر در تاکسی‌های شهر تهران و اپلیکیشن‌های متعدد از طریق ارائه زیرساخت شاتوت حل شود.

در مدل شاتوت برخلاف شاپرک، کارمزد توسط پذیرنده پرداخت می‌شود و این کارمزد بین نهاد مرکزی و موسسه پذیرنده و صادرکننده تسهیم می‌شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.