امیدواریم این‌بار تاکسیرانی واقعا انحصار را بشکند!

ایمان محمدی، مدیر توسعه تجاری استارتاپ رسید می‌گوید فعلا به آن‌ها گفته شده منتظر اعلام شرایط فعالیت استارتاپ‌ها پرداخت کرابه تاکسی باشند

1

بخشی بزرگی از تاکسی‌های تهران همان 15000 تاکسی هستند که فون‌پی جذب کرده و این مورد که آیا ما می‌توانیم سمت آنها برویم یا نه باید حتما مشخص شود.

هفته گذشته، فراخوان عمومی سازمان تاکسیرانی برای اعلام شرایط اشخاص حقوقی، موسسات و مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی منتشر شد. شرایط لازم و روند کار هم در فراخوان اعلام شده بود مبنی بر اینکه بعد از کسب تاییدیه نهایی از این سازمان، مجموعه‌های متقاضی می‌توانند در یک دوره یک ماهه به صورت پایلوت در منطقه مشخص شده توسط تاکسیرانی فعالیت کنند و پس از آن فعالیت خود را گسترش دهند. در همین رابطه با ایمان محمدی، مدیر توسعه تجاری استارتاپ رسید، یکی از مجموعه‌هایی که ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی، گفت‌وگویی داشتیم.
استارتاپی که مدت‌هاست منتظر است تا تاکسیرانی مجوز فعالیت را در این حوزه برای آن‌ها صادر کند و نقدهای جدی به عملکرد این سازمان در رابطه با تاخیر دوساله در این خصوص دارند.
به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، محمدی گفت: «امروز من حضورا به سازمان تاکسیرانی مراجعه و حضور رسید را برای فعالیت در این عرصه اعلام کردم! قرار شد که در مرحله بعد شرایط را به ما اعلام کنند. فعلا نیت ما این است که از شرایط مطلع شویم و اگر شرایط مساعد بود شرکت کنیم و ببینیم که آیا امکانش هست بالاخره از انحصار موجود فرار کنیم ما هم بتوانیم در این حوزه فعالیت کنیم یا نه؟!»
او در این رابطه با اینکه دو سال از شروع این بحث و فعالیت مجموعه‌هایی که قادر به ارائه خدمات پرداخت آنلاین کرایه تاکسی هستند، می‌گذرد و تازه چنین فراخوانی اعلام شده و تاکسیرانی اقدام کرده است، می‌گوید: «حتی اگر هم تاکسیرانی می‌خواهد از تازه این فرایند را ساماندهی کند، من فکر می‌کنم ما رقیبی داریم که در نقطه شروع، به اندازه 15هزار تاکسی از ما جلوتر است و بقیه استارتاپ‌ها باید از صفر شروع کنند. درست است که ما باید با کسی که نقطه صفر برای او 15هزار است، رقابت کنیم ولی فکر می‌کنم در حال حاضر راه دیگری نداریم و به هرحال باید شرکت کنیم.»

محمدی در رابطه با روال کار و انجام این فرایند اشاره می‌کند که شرایط را در آینده و به صورت رسمی به ما اعلام خواهند کزد و فعلا اطلاعی نداریم که شرایط به چه صورت خواهد بود. او ادامه می‌دهد: «بخشی بزرگی از تاکسی‌های تهران همان 15000 تاکسی هستند که فون‌پی جذب کرده و این مورد که آیا ما می‌توانیم سمت آنها برویم یا نه باید حتما مشخص شود. اگر شرایط به صورتی باشد که 15000 تاکسی مختص فون‌پی باشد و در دسترس ما نباشد، به این معنی است که درصد قابل توجهی از مارکت ما حذف شده است.»

مدیر توسعه تجاری رسید، نظرش راجع به اقدام تاکسیرانی در این خصوص پس از دو سال تاخیر را به این صورت بیان کرد: «به نظر من همین که این انحصار برداشته شده اتفاق مثبتی است؛ البته اگر به خوبی مدیریت شود و اینکه تمام مجموعه‌ها اجازه داشته باشند تا روی همه تاکسی‌ها کار کنند و اثری از انحصاری که در گذشته وجود داشت، در این سیستم کاری باقی نماند.» او در ادامه بیان کرد نکته مهم دیگری هم که باید در نظر گرفته شود، این است که شرایط به گونه‌ای باشد که شرکت‌ها باهم درگیر نشوند و به عنوان رقیب برای هم دردسر ایجاد نکنند.
محمدی در پایان اضافه کرد: «در حال حاضر این موضوع به نوعی بلک‌باکس است و نمی‌دانم روند به چه صورت است و چه اتفاقی می‌افتد به همین علت موضع‌گیری خاصی نمی‌توان داشت و فعلا ما تنها می‌توانیم بگوییم این اتفاق را مثبت ارزیابی می‌کنیم، البته به شرطی که شرایط لازم فراهم شود.»

۱ دیدگاه
  1. کنیتکس می‌گوید

    کرایه ها باز هم قیمت های درستی ندارند

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.