هدف سیمیآروم، ارائه خدمات روانشناسی به ایرانیان سراسر دنیاست!

زینب رئوفی، مدیر روابط عمومی سیمیاروم تاکید کرد:

0

«ما کارمان را با ایرانیان مقیم خارج شروع کردیم که دسترسی بسیار محدودی به یک روانشناس متخصص از فرهنگ و زبان مادری خود داشتند. در ادامه با توجه به درخواست های زیادی که از داخل ایران داشتیم، امکان استفاده از این سرویس را برای هم‌وطنان داخل ایران هم ایجاد کردیم. اکنون در وبسایت سیمیآروم امکانات درگاه شتاب برای مشتریان داخل کشور و پِی پل برای مشتریان خارجی فراهم است.»

«خدمات روانشناسی از جمله مواردی است که در حوزه سلامت مطرح می‌شود و با زندگی افراد سروکار داردو نمی‌توان مانند کالا با این دست خدمات برخورد کرد. این حوزه، حوزه حساسی است که می‌تواند باعث تغییر در زندگی و آینده یک شخص شود.» اینها جملاتی است که زینب رئوفی مدیر روابط عمومی سیمیآروم درباره حوزه فعالیت این کسب وکار به آن اشاره می‌کند. سیمیآروم استارتاپی در حوزه مشاوره آن‌لاین صوتی و تصویری است که در ابتدا با توجه به نیاز شدید ایرانیان خارج از کشور، به این موضوع، طراحی و راه‌اندازی شده‌ است. رئوفی، در این‌باره می‌گوید: « روانشناسی و مشاوره امریست که زبان و فرهنگ در آن بسیار مهم است، به ویژه در شرایطی که شخص مهاجرت کرده و غم غربت او را گرفته باشد. این دقیقا موردی است که ایرانیان خارج از کشور نیاز شدیدی به آن احساس می‌کنند ولی از آن محرومند.»

مطالعات اولیه برای راه‌اندازی سیمیآروم از اسفند 94 شروع و این استارتاپ در تابستان 95 کارش را آغاز کردهاست.رئوفی در این باره می‌گوید: «ما کارمان را با ایرانیان مقیم خارج شروع کردیم که دسترسی بسیار محدودی به یک روانشناس متخصص از فرهنگ و زبان مادری خود داشتند. در ادامه با توجه به درخواست های زیادی که از داخل ایران داشتیم، امکان استفاده از این سرویس را برای هم‌وطنان داخل ایران هم ایجاد کردیم. اکنون در وبسایت سیمیآروم امکانات درگاه شتاب برای مشتریان داخل کشور و پِی پل برای مشتریان خارجی فراهم است.»

رئوفی اظهار می‌کند: «سیمیآروم با سرمایه شخصی شروع به کار کرده است و اکنون به سوددهی هم رسیده. ولی تمام درآمد این استارتاپ تا به حال صرف توسعه و پیشرفت خودش شده است.هدف اصلی در سیمیآروم ارائه خدمات روانشناسی با بالاترین کیفیت برای ایرانیان سراسر دنیاست. بعلاوه در ایران اطلاعات بسیارزیادی در حوزه مشاوره و روانشناسی ارائه می‌شود ولی متاسفانه بیشتر آن‌ها غیر تخصصی و نامعتبر هستند. به  همین دلیل یکی دیگر ازاهداف اصلی ما تولید محتوای علمی تایید شده در زمینه روانشناسی است.»

او ادامه می‌دهد: «ارزش افزوده برای سیمیآروم، جذب و همکاری با مشاوران حرفه‌ ای است تا با شیوه‌های تخصصی، به حل مشکلات مردم بپردازند. در حال حاضر تمامی مشاوران سیمیآروم دارای مدرک دکترای تخصصی بوده و از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های برتر ایران هستند.»

رئوفی اعلام می‌کند: «در سیمیآروم غیر از امر مشاوره، خدمات متعدد دیگری هم انجام می‌گیرد. برگزاری وبینارهای آن‌لاین. ویدئوهای کوتاه برای معرفی و شناخت علائم و ارائه راهکار برای مشکلات مختلف در حوزه روانشناسی؛ وبلاگ با موضوعات متعدد؛ همچنین در سیمیآروم اقداماتی در دست راه‌اندازی هستند که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: اجرای کارگاه‌های آن‌لاین تخصصی برای جامعه‌ی مخاطب روانشناس، تولید انیمیشن‌های آموزشی برای کودکان، ارائه تست‌های روانشناسی و تشکیل پرونده‌های الکترونیکی برای مراجعین که به این وسیله مشاوران قبل از برگزاری جلسات مشاوره به پیشینه مراجع و روند کارش دسترسی خواهند داشت. در هرجلسه روند پیشرفت در این پرونده‌ها ثبت می‌شود. دادن تمرین‌های خاص به مراجعان و ارائه کتاب‌های تخصصی روانشناسی به صورت پی دی اف یا  کتاب صوتی از دیگر اقداماتی هستند که در آینده نزدیک راه‌اندازی خواهند شد.»

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.