بامیلوتلنت؛ پشتوانه رشد 12 درصدی بامیلو است

پشوتن پورپزشک درباره برنامه پرورش نیروی انسانی این استارتاپ توضیح داد:

0

یک تیم خوب، الزاما تنها یک تیم توانمند فنی نیست بلکه یک تیم توانمند و فعال است که قادر به انجام کارهای تیمی باشد. نکته مهم بعدی انتخاب درست سرمایه‌گذار است. از دیگر موارد مهم، زمان درست ورود به بازار است. در کنار تمام اینها شناسایی مخاطب پارامتر مهمی است.

پشوتن پورپزشک، مدیرعامل بامیلو، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شنبه‌پرس، در رابطه با اتفاقات خوبی که از زمان شروع به کار بامیلو افتاده است می‌گوید: «در رابطه با بامیلو وقتی صحبت از اتفاق خوب می‌شود، مهمترینش این است که ما امروز داریم از شرکتی می‌گوییم که 400 نفر پرسنل دارد. جالب است بدانید اکثر این افراد هم شغل اولی هستند یعنی بعد از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه، کار در بامیلو اولین شغلی است که تجربه می‌کنند.  بامیلو مجموعه ای جوان با میانگین سنی 25 تا 26 سال است.»

 

بازار در سه سال گذشته دوبرابر رشد کرده است

پورپزشک از اتفاقات خوبی که در این دوران در اکوسیستم استارتاپی ایران شاهد بوده است هم می‌گوید: «روزی که بامیلو شروع کرد، سهم بازار خرده‌فروشی آنلاین 0.5درصد بود و امروز این عدد به یک درصد رسیده است. به این معنا که بازار در 3سال، دوبرابر رشد کرده است. این پدیده نشان‌دهنده جهت‌گیری درست این حوزه است. بامیلو در ابتدای کار هیچ سهمی در بازار نداشته است و امروز در مورد بامیلو، صحبت از سهم بالای 30درصد است. تمام این اعداد و ارقام اتفاقات قشنگی است که در این دوران افتاده است. البته تمام اعضا در این رشد سهم داشته‌اند چه ما، چه رقیبان ما و حتی کسانی که به صورت غیرمستقیم در این اکوسیستم فعالیت می‌کنند؛ مانند پرداخت‌های آنلاین یا کسب‌وکارهای خدمات دیجیتال مارکتینگ. در کنار تمام این موارد باید درنظر داشت که هنوز سهم بازار یک درصد است و این یعنی وجود پتانسیل بالا برای فعالیت در این حوزه و آمدن شرکت‌های جدید.»

 

 

حل مشکل نیروی انسانی با برنامه بامیلو تلنت

در رابطه با مشکلاتی که بامیلو با آنها دست به گریبان است پورپزشک بیان می‌کند: «مشکلات کم نیستند؛ زمانی که صحبت از توسعه ماهیانه 10 تا 12 درصد باشد، باید دانست که بزرگ شدن همیشه با موانع زیادی مواجه است. یکی از آن موانع، درگیری با اداراتی مانند بیمه و مالیات و … است که قابل‌حل هستند. بخش دیگر مربوط به تجهیز تیم و حتی منابع انسانی شرکت است. ما متاسفانه نتوانستیم به اندازه نیازمان از بازار نیرو بگیریم پس به این فکر افتادیم که شروع به پرورش دادن نیرو کنیم. این شد که ما الان برنامه‌ای داریم به نام بامیلو تلنت که نخبه‌ها را شناسایی می‌کنیم و به پیشرفت آنها کمک می‌کنیم و به مدیران آینده این صنعت تبدیلشان می‌کنیم. بعد از آن‌ هم تصمیم با خودشان خواهد بود که در مجموعه بامیلو باشند یا جای دیگری مشغول به کار شوند. اولین پروسه بامیلو تلنت انجام شده است و برای دوره‌های بعد اعلام خواهیم کرد و از علاقمندان دعوت به ثبت‌نام می‌کنیم.»

 

رشد یک عدد نیست

پورپزشک در رابطه با رشد استارتاپ‌ها معتقد است که نباید رشد را در یک عدد که ممکن است 5، 20 یا 50 درصد باشد، دید. «در رابطه با رشد، عوامل کلیدی باید شناسایی شوند و رشد یعنی اینکه  بهبود در همه عوامل به صورت مستمر انجام شود و به اهمیت تک‌تک آنها واقف باشیم. از جمله مواردی که در این زمینه می‌توان اشاره کرد، این است که بدانیم یک تیم خوب، الزاما تنها یک تیم توانمند فنی نیست بلکه یک تیم توانمند و فعال است که قادر به انجام کارهای تیمی است. نکته مهم بعدی انتخاب درست سرمایه‌گذار است. از دیگر موارد مهم، زمان درست ورود به بازار است. در کنار تمام اینها شناسایی مخاطب پارامتر مهمی است. اینها و عوامل بسیار دیگری در موفقیت یک کسب‌وکار مهم هستند. همیشه باید مدنظر داشت که باید پویا باشیم و اینکه بتوانیم در هرلحظه خود را با فضا و شرایط جدیدی که پیش می‌آید تطبیق دهیم. در فضاهای جدید اتفاقات ناشناخته زیادی ممکن است رخ بدهد که باید در درجه اولبه این اتفاقات پاسخ مناسب دهیم و علاوه بر آن، در لحظه، توانایی مدیریت شرایط را داشته باشیم.»

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.