اوبر تاکسی اینترنتی کریم را می‌خرد یا با آن شریک می‌شود؟

بلومبرگ می‌گوید احتمالا یک ادغام بین این دو استارتاپ در منطقه خاورمیانه شکل خواهد گرفت

0

کریم اعلام کرده در حال رایزنی برای جذب یک سرمایه 500 میلیون دلاری است که می‌تواند ارزش این تاکسی اینترنتی را به 1.5 میلیارد دلار برساند. تاکسی اینترنتی کریم همچنین اعلام کرده در ژانویه سال آینده وارد بازار بورس خواهد شد.

شرکت اوبر و تاکسی اینترنتی کریم در حال رایزنی‌های اولیه برای رسیدن به یک توافق هستند که در صورت نهایی شدن این دو شرکت در منطقه خاورمیانه ادغام شده و یک بازار یکپارچه از خدمات تاکسی اینترنتی را در دست خواهند گرفت. از قرائن پیداست که اوبر قصد ادغام با رقیب خاورمیانه ای خود، تاکسیرانی کریم را دارد. البته این بار بر خلاف سایر معاملات دیگر اوبر در چین، جنوب شرق آسیا و روسیه، احتمالا قرار است کنترل، در اختیار هر دو شرکت باشد. آن‌طور که خبرگزاری بلومبرگ از قول سه منبع ناشناس خبر داده اوبر اصرار دارد بیش از نیمی از سهام شرکت حاصل از این ادغام را در اختیار داشته باشد و گویا تا این لحظه هنوز توافق نهایی در این‌باره انجام نشده است. با اینکه سخنگوی تاکسی اینترنتی کریم فعلا در این خصوص اظهارنظری نکرده و تاکید هم داشته که این شرکت تاکسی اینترنتی مستقر در دبی که در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس سهم بزرگی از بازار حمل‌و‌نقل را دارد در حال گسترش فعالیت‌های خود است، اما یکی از منابع ناشناس به بلومبرگ گفته که اوبر حتی تلاش دارد که تاکسی اینترنتی کریم را به طور کامل بخرد.

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس کریم اعلام کرده در حال رایزنی برای جذب یک سرمایه 500 میلیون دلاری است که می‌تواند ارزش این تاکسی اینترنتی را به 1.5 میلیارد دلار برساند. تاکسی اینترنتی کریم همچنین اعلام کرده در ژانویه سال آینده وارد بازار بورس خواهد شد.

کریم، یک تاکسی اینترنتی ساکن دبی در بیش از ۷۰ شهر در حداقل ۱۰ کشور رقابت می کند؛ از شهرهایی در شمال آفریقا تا پاکستان. شرکت مذکور در بیشتر این مناطق سهم زیادی را در اختیار دارد و حتی در برخی از آنها بر بازار حکمرانی می کند. پس از اجرایی شدن قانونی که به زنان عربستانی اجازه رانندگی را می دهد، کریم اقدام به استخدام رانندگان زن این کشور کرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.