لوگوی گوگل کروم پس از 8 سال ساده‌تر و روشن‌تر از قبل بروز شد

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، گوگل برای اولین بار در هشت سال گذشته، برای هماهنگ شدن با زبان طراحی جدید خود، لوگوی مرورگر کروم را دچار تغییراتی کرده و در به‌روزرسانی آینده هر سیستم عامل، آیکون منحصر به فرد خود را دریافت خواهد کرد.

غول موتور جستجوی اینترنتی در سال 2011 لوگوی اصلی مروگر کروم را دچار تغییراتی کرد تا ظاهر صاف‌تری به خود بگیرد و دیگر خبری از ظاهر سه بعدی آن وجود نداشت. گوگل در سال 2014 نیز طراحی لوگو آن را مدرن‌تر کرد و اکنون در سال 2022 طراحی آن را دوباره تغییر داده است. اکنون سایه بین رنگ‌های قرمز، زرد و سبز حذف، تناسبات لوگو اصلاح و رنگ‌ها کمی روشن‌تر شده‌اند.

علاوه بر این، گوگل همچنین برای کاهش «ارتعاش رنگی ناخوشایند» بین سبز و قرمز نوعی گرادیان (Gradient) را به لوگوی اصلی اضافه کرده است.

تغییرات لوگوی گوگل کروم در هر سیستم عامل

هدف بزرگ دیگر گوگل از این تغییرات لوگو، پشتیبانی از «شخصی سازی‌های خاص هر سیستم عامل» است. Elvin، طراح گوگل کروم در حساب توییترش توضیح می‌دهد که این شرکت در نظر دارد تا «لوگوها به طور قابل توجهی همچنان مانند کروم باشند اما برای هر سیستم عامل به خوبی ساخته شده باشند.»

به عنوان مثال، لوگوی مرورگر کروم در ویندوز ظاهری درجه بندی شده به خود می‌گیرد. در مک‌او‌اس، آن‌ها سه بعدی به نظر می‌رسند و در کروم‌او‌اس نیز برای مطابقت داشتن با طراحی سایر لوگوهای سیستم از رنگ‌ها روشن‌تری استفاده شده است.

در همین حال، نسخه‌های غیرنهایی برنامه با علامت‌های جدید «بتا» یا «Dev» در گوشه سمت چپ بالا خود مشخص می‌شوند. در نهایت نسخه بتا کروم در iOS طراحی خاص شبیه به بلوپرینت را به خود می‌گیرد و نسخه نهایی آن تناسب جدیدی دارد.

آیکون‌های جدید گوگل کروم در به‌روزرسانی جدید Canary در دسترس قرار گرفته و «طی چند ماه آینده» برای تمام پلتفرم‌ها منتشر خواهد شد. همچنین در پایان ماه مارس نسخه 100 کروم منتشر می‌شود که شامل این تغییرات خواهد بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.