استرالیا گوگل را به سوءاستفاده از اطلاعات لوکیشن کاربران متهم کرد

0

کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا (ACCC)، شرکت گوگل را به دروغ‌گویی در رابطه با حفظ اطلاعات موقعیت مکانی کاربران از طریق سستم‌عامل تلفن همراه آنها متهم کرده و این غول فناوری جهان را به دادگاه می‌برد.

اسنادی که به دادگاه ارائه شده حاکی از این است که از تاریخ ژانویه ۲۰۱۷ تا اواخر ۲۰۱۸ کاربران به اشتباه باور داشتند که خاموش کردن گزینه Location History مانع از جمع‌آوری اطلاعات آنها خواهد شد. این در حالی است که کمیسیون مذکور اعلام کرده است که علاوه بر غیرفعال کردن گزینه فوق، کابران می‌بایست گزینه دیگری به نام Web & App Activity را نیز غیرفعال می‌کردند. به زعم آنها، گوگل به گونه‌ای هدفمند درباره این گزینه دوم سکوت اختیار کرده است.

با وجود اینکه گوگل در رابطه با اینکه چه استفاده‌ای از این داده‌ها کرده، چیزی نگفته است، اما مدعیان پرونده معتقدند که این اطلاعات را به منظور استنباط اطلاعات جمعیت‌شناختی و تهیه خدمات تبلیغاتی به اشخاص ثالث و اهداف دیگر استفاده کرده است.

در اوایل سال جاری نیز کمیسیون ACCC گزارشی را منتشر ساخت که لزوم قانونگذاری اصلاحات گسترده را در زمینه حمایت از مصرف‌کننده در برابر تسلط سیستم‌عامل‌های دیجیتال مانند گوگل و فیس‌بوک توصیه می‌کرد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.