استارتاپی که برنامه‌نویسی را با کار گروهی آموزش می‌دهد

محمود مسیح تهرانی از استارتینگ‌آپ می‌گوید

0

این استارتاپ علاوه بر فرایند یادگیری در جهت جذب نیروی کار هم فعالیت دارد به این صورت که اگر فردی از پس انجام یک پروژه در طول دوره بر آمد برای کار به شرکت‌هایی که جویای نیروی کار هستند معرفی خواهد شد. فارغ از سن و جنس و توانایی‌های ظاهری و فیزیکی.

محمود مسیح تهرانی، بنیان‌گذار استارتاپ استارتینگ‌آپ می‌گوید کار اصلی ما آموزش برنامه‌نویسی با سیستمی است که در ایران وجود ندارد. «تقریبا تمام سیستم‌های آموزش با کلاس و کتاب و جزوه پیش می‌رود که در آنها هیچ مهارتی آموخته نمی‌شود و بعد از گذراندن دوره‌های تئوری تازه باید کارهای عملی شروع کنند تا به آن وسیله فرایند یادگیری انجام شود. ما از افراد حوزه برنامه‌نویسی که حرفی برای گفتن دارند و شیوه یادگیری آنان الگوبرداری کردیم و استارتینگ آپ را راه‌اندازی کردیم. به این صورت که افراد در قالب یک پروژه آموزش می‌بینند و برنامه‌نویسی یاد می‌گیرند.»

به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، مسیح تهرانی ادامه می‌دهد: «دوره‌های آموزشی ما 4 هفته‌ای هستند. که در این مدت کارآموزان باید یک پروژه انجام دهند. از همان روز اول حتی در صورتیکه هیچ اطلاعات قبلی از برنامه‌نویسی نداشته باشند، پروژه‌ای تعریف می‌شود همراه با معرفی رفرنس‌های درسی.  البته تا حد ممکن رفرنس‌های تئوری کمتر و عملی بیشتر. در دوره‌ها هر 10 نفر یک گروه و یک منتور دارند. هدف ما جمعیت نیست بلکه آموزش و یادگیری است و شعار ما این است که بخاطر کمیت، کیفیت نباید پایین بیاید.»

 

آموزش کار تیمی در حاشیه یادگیری برنامه‌نویسی

در طول دوره یادگیری در استارتینگ‌آپ روزی یکبار در یک ساعت توافقی همه آنلاین می‌شوند و یک کنفرانس صوتی برگزار می‌شود که در آن سوال‌ها و مشکلات را با یکدیگر مطرح می‌کنند و برای حل آن مشکل به یکدیگر کمک می‌کنند تا سوال‌ها و مشکلات برطرف شود. اگر موفق نشدند منتور جواب سوال آن‌ها را خواهد داد. به عقیده فاندر این استارتاپ، در این سیستم فرایند کار تیمی نهادینه می‌شود. موردی که بسیاری افراد با آن آشنایی ندارند و باعث ایجاد مشکل در کار می‌شود.

 

معرفی برای استخدام به کمک استارتینگ‌آپ

این استارتاپ علاوه بر فرایند یادگیری در جهت جذب نیروی کار هم فعالیت دارد به این صورت که اگر فردی از پس انجام یک پروژه در طول دوره بر آمد برای کار به شرکت‌هایی که جویای نیروی کار هستند معرفی خواهد شد. فارغ از سن و جنس و توانایی‌های ظاهری و فیزیکی. در اینجا یک فرصت ویژه برای معلولان به وجود می‌آید. مسیح تهرانی اضافه می‌کند: «هدف ما این است که افراد را در مسیر درست قرار بدهیم و به آنها خوراک دهیم و با حمایت ما به موفقیت برسند.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.