تی‌شرت هوشمند ZTE با شبکه 5G و قابلیت پایش سلامت

0

در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱، ZTE‌ از سرویس نظارت بر سلامت از راه دور با نام «YouCare» رونمایی کرد که می‌تواند با استفاده از حسگرهای تعبیه شده در یک تی‌شرت هوشمند و از طریق شبکه ۵G، وضعیت سلامت کاربر را تحت نظارت داشته باشد

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، تی‌شرت هوشمند ZTE همانند همه لباس‌های معمولی از پارچه قابل شستشو و استفاده مجدد تولید شده و در آن مواد فلزی یا موادی که می‌تواند برای بدن مضر باشد،‌ به کار برده نشده است.

به گفته توسعه دهندگان، این تی‌شرت هوشمند به صورت کامل در ایتالیا به تولید رسیده و مجهز به چندین نشانگر زیستی حیاتی است و با استفاده از زیرساخت شبکه ۵G چینی ZTE می‌تواند داده‌ها را منتقل کند. ZTE همزمان با برگزاری کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ از معرفی این سرویس سلامت اظهار رضایت‌مندی کرد. این شرکت معتقد است که استفاده از شبکه ۵G می‌تواند فرصت‌های فوق‌العاده‌‌ای را به ارمغان بیاورد.

ZTE قصد دارد همکاری خود را با تیم ایتالیایی توسعه دهنده تی‌شرت ادامه دهد و اعلام کرده به زودی فاز آزمایش و بررسی سرویس YouCare 5G را آغاز می‌کند.

در واقع YouCare با استفاده از حسگرهای پلیمری که روی لباس تعبیه شده‌اند، برخی نشانگرهای زیستی حیاتی را پایش کرده و داده‌ها را ثبت می‌کند. سپس داده‌ها به گوشی هوشمند یا ساعت هوشمند منتقل می‌شوند. همچنین امکان انتقال داده‌ها به بستر دیگری برای تجزیه و تحلیل نیز وجود دارد.

این پارامترهای حیاتی شامل بررسی عملکرد تنفسی،‌ الکتروکاردیوگرام، میزان تعرق و فعالیت عضلانی می‌شود. این پروژه می‌تواند در دسترس طیف وسیعی از کاربران قرار بگیرد تا بتوانند نظارت دقیق‌تری بر سلامت خود داشته باشند. خصوصا افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای می‌توانند از این سیستم برای بررسی وضعیت سلامت خود استفاده کنند.

دستیابی به فناوری نظارت بر سلامت از طریق منسوجات می‌تواند به رشد و پیشرفت‌های بزرگی در حوزه پزشکی از راه دور، ورزش، کار و غیره منجر شود و البته نشان‌دهنده یکی از کاربردهای رو به افزایش شبکه ۵G باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.