یکتانت به عنوان سهامدار عمده ایران سامانه شناخته شد

0

یکتانت، پلتفرم فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ در راستای توسعه فضای کاری خود ۷۰ درصد سهام ایران‌سامانه، سامانه تخصصی تحت وب را به صورت نقدی خریداری کرد.

سینا مؤمنی، مدیرعامل یکتانت در نشست خبری که رز ۱۶ اسفند برگزار شد، اعلام کرد که یکتانت از ۴ سال پیش به‌دنبال همکاری با ایران سامانه بوده زیرا می‌دانستند این شرکت چه کمکی به رشد سرویس‌های آنها خواهد کرد تا این پلتفرم به هدف اصلی خود که تبدیل شدن به مقصد دیجیتال مارکتینگ ایران بود، برسد.

مؤمنی گفت: «از چهار سال پیش دنبال مجموعه همکاری‌هایی بودیم که با ایران سامانه داشته باشیم. چون از همان ابتدا می‌دانستیم که ایران سامانه چه کمک‌هایی می‌تواند به ما برای رشد سرویس‌هایمان انجام دهد. در زمان مذاکره‌ها متوجه تیم قوی و کدنویسی‌های قوی ایران سامانه که می‌تواند به بیزنس ما هم کمک کند، شدیم.»

مؤمنی علت اصلی گرفتن چنین تصمیمی برای سرمایه‌گذاری در ایران سامانه را تنها تیم و زیرساخت‌های قوی این سرویس نمی‌داند و ادامه می‌دهد: «ایران سامانه یک‌سری دیتاهایی دارد که می‌تواند در اختیار ما قرار دهد تا در تبلیغاتمان از این دیتاها استفاده کنیم و متناسب با شرایط، تبلیغاتمان را در سایت‌ها تغییر دهیم. در واقع اطلاعات دیتایی دقیق نمایش است که ارتباط بین ایران سامانه و یکتانت را توجیه می‌کند.»

او میزان سرمایه‌گذاری یکتا‌نت در ایران سامانه اظهار داشت که این شرکت ۱۸ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده است که در نهایت یکتانت ۷۰ درصد از سهام این شرکت را خریداری کرده. طبق آنچه مومنی اظهار داشت، این سهام به صورت نقدی خریداری شده است.

مؤمنی همچنین یادآور شد که با وجود خرید این میزان از سهام ایران سامانه، تغییری در تیم مدیریتی این شرکت ایجاد نخواهد شد، اما به سرنوشت کارمندان ایران سامانه و اینکه آیا برنامه‌ای برای تعدیل نیروهای این شرکت دارند یا تیم آنها ثابت می‌ماند اشاره‌ای نکرد.

یکتا‌نت سابقه طولانی در بحث سرمایه‌گذاری داشته و با هدفی پنج ساله برای تبدیل شدن به مقصد دیجیتال مارکتینگ کشور، روی شرکت‌های مختلفی از جمله نوین هاب (دستیار هوشمند مدیریت شبکه‌های اجتماعی)، کار دات آی آر (وب‌سایت اطلاع‌رسانی در حوزه خودرو) و… سرمایه‌گذاری کرده است.

عادل خالقی، رئیس هیئت مدیره و بنیان‌گذار ایران سامانه هم در این نشست خبری ضمن اظهار خرسندی از این سرمایه‌گذاری، اعلام کرد که شرکت تحت مدیریت او ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوانی دارد که می‌تواند با این سرمایه‌گذاری، این ظرفیت‌ها و فرصت‌ها را فعال کند. حالقی معتقد است ایران سامانه به بلوغ خود رسیده و حالا وقت آن است که بتواند با تجربه‌های جدید دیگری مواجه شده و ظرفیت‌های خودش را به ثمر برساند.

خالقی اظهار داشت: «قبل از این سرمایه‌گذاری تصور من این بود که ایران سامانه به اوج فرصت‌های خودش رسیده و دیگر من این سرویس را بیشتر از این به‌عنوان مؤسس نمی‌توانم بالا ببرم. از این جهت هم‌افزایی با یکتانت منجر به رخ دادن این اتفاق خواهد شد که این ظرفیت‌ها و فرصت‌های باقی مانده در سرویس به ثمر بنشیند و شرکت چند پله دیگر قوی‌تر و مؤثرتر در ارائه خدمات بهتر به مشتریانش ظاهر شود.» او این سرمایه‌گذاری را برای ایران سامانه مثبت ارزیابی می‌کند و معتقد است این سرمایه‌‌گذاری به رشد بیشتر ایران سامانه کمک خواهد کرد.

در همین زمینه مهدی دانا، مدیر کسب‌وکار ایران سامانه اعلام کرد که این شرکت به دلیل حدود ده دهه فعالیت پایدار، خدمات زیادی ارائه کرده است. به اعتقاد دانا، مزیت رقابتی‌ این سرویس پایداری و امنیتی است که برای مشتریانش به ارمغان آورده. او تأکید می‌کند که تمرکز اصلی ایران سامانه، در کنار خدمات فنی قابل قبول، حفظ اطمینان مشتریان برای حضور مستمر در بازار است.

دانا معتقد است با سرمایه‌گذاری یکتا‌نت آنها می‌توانند به سمت مسیرهای جدید بیتری بروند و ظرفیت‌های بیشتری در ایران سامانه ایجاد کنند.

طبق توضیحات او، تمرکز اصلی ایران سامانه بعد از این سرمایه‌گذاری و در افق کوتاه‌مدت، تمرکز بر مشتریان فعلی و خدماتی که عرضه می‌کنند است و در بلندمدت، به‌دنبال کارهای جدید و خدمات متفاوت‌تر خواهند بود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.