تسلا از کارمند سابق خود به جرم سرقت 26000 پرونده محرمانه شکایت کرد

0

مطابق پرونده دادگاهی که توسط خبرگزاری فرانسه مشاهده شده است، تسلا از یک کارمند سابق به اتهام سرقت حدود 26000 پرونده محرمانه در هفته اول کار در این شرکت شکایت کرده است.

این شرکت روز جمعه گفت كه مهندس نرم افزار الكس خاتیلوف ظرف سه روز پس از استخدام با گستاخی هزاران اسكریپت رایانه ای تجاری را كه ساخت تسلا سالها به طول انجامید، به سرقت برد و آنها را به Dropbox شخصی خود، یك سرویس ذخیره سازی ابری انتقال داد.

تسلا گفت که خاتیلوف هنگام رویارویی با تیم امنیتی تسلا ادعا کرد که وی تنها چند سند شخصی اداری را انتقال داده است، در حالی که سعی در حذف مدارک دارد.

خاتیلوف وقتی به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از پوشه ای در رایانه خود بود ، به اشتباه به نیویورک پست گفت که پرونده های نرم افزاری به اشتباه در Dropbox وی قرار گرفتند.
تسلا گفت این پرونده ها که 200 سال کار انسان را نشان می دهد، هم برای شرکت و هم برای رقبای آن بسیار ارزشمند است، زیرا آنها می توانند نقشه راهی برای کپی از نوآوری های تسلا ارائه دهند.

این گروه گفت که تیم خاتیلوف تعداد انگشت شماری از کارمندان تسلا را تشکیل داده است. 40 نفر از 50،000 نفر  که به اسکریپت‌ها دسترسی دارند، اما آنها هیچ ارتباطی با مسئولیت‌های او ندارند.
تیم امنیتی تسلا در تاریخ 6 ژانویه، پس از استخدام خاتیلوف در 28 دسامبر، بارگیری پرونده را شناسایی کرد و طبق پرونده دادگاه، از طریق تماس ویدیویی با او روبرو شد.

تسلا گفت در طی این تماس، خاتیلوف به اشتراک گذاری صفحه خود با تیم را به تأخیر انداخت و در این مدت وی در ویدئو دیده می شد که با عجله اطلاعات را از رایانه خود پاک می کند.

با این حال، محققان هنوز هم قادر به مشاهده هزاران پرونده محرمانه بارگذاری شده در Dropbox وی بودند، که خاتیلوف ادعا کرد او به نوعی آنها را فراموش کرده است.

خاتیلوف، که به نیویورک پست گفت که تا زمانی که روزنامه روز جمعه با او تماس نگرفت، اظهار بی اطلاعی کرد که از او شکایت شده است، در همان روز اخراج شد.

به نقل از وی: «وقتی این اتفاق افتاد ، من شوکه شدم. من در مورد چیزی دروغ نگفتم.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.