ایلان ماسک از امکان پذیرش دوباره‌ بیت کوین خبر داد

0

مدیرعامل تسلا بعد از حصول اطمینان از افزایش پنجاه‌درصدی یا بیشتر سهم مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در استخراج بیت کوین، پذیرش آن را از سر خواهد گرفت

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، با اشاره به پیشرفت صنعت ارز‌های دیجیتال به سوی آینده‌ای سبزتر، پرداخت‌ بیت کوین برای خودروهای این شرکت را منوط به تأیید بررسی‌هایش در استفاده‌ی پنجاه‌درصدی یا بیشتر بیت کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر و افزایش این روند دانست.

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو،  کوین‌تلگراف در گزارشی نوشت، ایلان ماسک در کنفرانس Word ₿ – رویداد مجازی بیت کوین، به همراه مدیرعامل توییتر جک دورسی، کتی وود از Ark Invest و استیو لی از اعضای تیم Square Crypto – از احتمال زیاد پذیرش دوباره‌ی رمزارزها برای خرید خودروهای تسلا خبر داد. او در تاریخ می ۲۰۲۱ (اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) به دلیل نگرانی‌‌هایی در مورد تأثیرات زیست‌محیطی، امکان خرید تسلا با بیت کوین را متوقف کرده بود؛ اما اکنون اعلام کرده است که به شرط حصول اطمینان از افزایش سهم مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در استخراج ارزهای دیجیتال، پذیرش آن‌ها را دوباره از سر خواهد گرفت.

ماسک با ابراز نگرانی درباره‌ی سرعت پایین حرکت شبکه‌ی رمزارزها به استفاده از منابع انرژی سبز‌تر، گفت:

راهی برای دو یا سه برابر کردن استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر در مدت‌زمان کوتاه وجود ندارد؛ اما روند مثبتی در مصرف انرژی بیت کوین مشاهده می‌شود … مأموریت تسلا تسریع انرژی پایدار است؛ به همین دلیل ما نمی‌توانیم شرکتی باشیم که این مأموریت را به عهده دارد و هم‌زمان به انرژی مصرفی بیت کوین بی‌توجه است… با توجه به روند صعودی بیت کوین در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و تعطیلی تعداد زیادی کارخانه‌ی زغال‌سنگ (به‌ویژه در چین) که برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شدند، می‌خواهم برای تأیید مصرف پنجاه‌درصدی یا بالاتر انرژی تجدید‌پذیر و گرایش به افزایش این مقدار، بررسی‌های بیشتری انجام بدهم و در صورت حصول اطمینان از این موضوع، تسلا پذیرش بیت کوین را از سر خواهد گرفت.

ایلان ماسک در تاریخ می ۲۰۲۱ (اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) از توقف پذیرش بیت کوین برای خرید تسلا خبر داده بود. او دلیل این اقدام را افزایش مصرف سوخت‌های فسیلی در شبکه‌ی بیت کوین اعلام کرد و در نتیجه‌ی این پذیرفته نشدن، قیمت این رمزارز برای اولین بار پس از فوریه ۲۰۲۱ (بهمن‌ماه ۱۳۹۹)، به زیر چهل هزار دلار سقوط کرد. مدیرعامل تسلا بعد توضیح داد که در صورت تأیید ماینرها از استفاده‌ی پنجاه‌درصدی یا بالاتر از انرژی پاک و روند افزایشی این موضوع در آینده، این شرکت تراکنش‌ بیت کوین را از سر خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.