کافه سینرژی با حضور جمعی از فعالان اکوسیستم نوآوری کشور افتتاح شد

0

در ادامه تکمیل زنجیره ارزش مجموعه شناسا، عصر دیروز با حضور مدیرعامل بانک پاسارگاد و جمعی از فعالان زیست بوم نوآوری کشور کافه سینرژی بصورت رسمی آغاز به کار کرد. ماموریت اصلی کافه سینرژی به عنوان یک باشگاه اختصاصی ایجاد هم افزایی بین فعالان زیست بوم کارافرینی و نوآوری کشور است.

بر اساس سیاست در نظر گرفته شده در این کافه، قرار است این فضا فرصت شبکه سازی، برگزاری جلسات مربیگری و برگزاری رویدادهای کارآفرینی و دورهمی های استارتاپی را برای فعالان زیست بوم نوآوری کشور را فراهم سازد. کافه سینرژی نقش تسهیل گری در انتقال دانش و تجربه از صاحبین تجربه در قالب رهیاران به نسل جوان در قالب رهجویان را خواهد داشت.

مخاطبان کافه سینرژی، تیم های استارتاپی تشنه ی موفقیت، مربیان و اساتید کارآفرینی، فریلنسرها، شرکت های دانش بیان، افراد مستعد و خلاق، مدیران شرکتها و صنایع فعال و کسانی که فضایی برای همکاری در این زمینه را متصور هستند را شامل می شود.

در مراسم افتتاحیه کافه سینرژی، دکتر قاسمی؛ از شناسا به عنوان مجموعه ای ارزشمند در کشور یاد کرد که گام های ارزشمندی در جهت رشد اکوسیستم کارآفرینی کشور برداشته است. وی در ادامه ی سخنان خود اشاره کرد که درجه پیچیدگی‌ اقتصادی که از مولفه های اقتصادی و رشد یک کشور محسوب می شود در ایران رو به افزایش است که متخصصین و جوانان توانمند کشورمان نقش موثری در این رابطه دارند.

مجید قاسمی افزود گروه مالی پاسارگاد از ابتدا همواره سعی داشته است که در ارتقای پیچیدگی اقتصادی نقش موثری داشته باشد و وابستگی به خارج از کشور را در امور مرتبط با کسب و کارهای گروه مالی به حداقل برساند.

دکتر قاسمی افزود ما باید به سمتی حرکت کنیم که در کشور فرهنگی بوجود بیاید که همه احساس نیاز کنند که نوآوری اساس دانش بنیانی است و دانش بنیانی سرمنشا بوجود آمدن پیچیدگی اقتصادی در کشور است که باعث بی نیازی کشور از فناوری های خارجی و به تبع آن صادرات فناوری ایرانی است. ایشان تاکید کرد که شناسا مرکزی است که به این موضوع فکر میکند.

در ابتدای مراسم نیز حمیدرضا علوی مدیر شتابدهنده تریگ آپ و حامد ساجدی مدیرعامل شناسا در خصوص روند شکل گیری کافه سینرژی و اهداف این مجموعه به ایراد سخنرانی پرداختند. در ادامه نیز به همفکری و گفتگو در خصوص دغدغه های حاضرین در رویداد پرداخته شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.