ارزش کلاب هاوس به ۴میلیون دلار رسید

0

کلاب‌هاوس دور جدید تأمین مالی را بسته و گزارش شده است که ارزش آن در حدود 4 میلیارد دلار است.

طبق گزارش رویترز، کلاب‌هاوس، برنامه رسانه اجتماعی مبتنی بر صوتی که به‌طور فزاینده‌ای محبوب است، دور جدید سری C را بسته است، هرچند که در مورد مقدار آن صحبت نکرده است.

اما یک منبع آگاه از این شرکت گفت که بودجه جدید این شرکت را در محدوده ارزیابی 4 میلیارد دلار قرار می‌دهد.

طبق گزارش کلاب هاوس، دور جدید تأمین مالی توسط اندرو چن از شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz با سرمایه گذاران بزرگی مانند DST Global ، Tiger Global و Elad Gil هدایت شد.

کلاب هاوس فقط یک سال قدمت دارد و بستر خود را بر مبنای مباحث صوتی فقط دعوت ، که بعضاً توسط چهره‌های محبوب رسانه‌ای هدایت می‌شوند، بنا می‌کند. این برنامه برخی از چهره‌های معروف از جمله Elon Musk و Mark Zuckerberg را دیده است.

این برنامه اخیراً 10 میلیون کاربر هفتگی را گزارش کرده و نشان داده است که چگونه برنامه‌های مبتنی بر صدا می‌توانند به موفقیت دست یابند، به ویژه در همه‌گیر شدن بیماری که بسیاری از افراد در خانه گیر کرده‌اند.

محبوبیت این برنامه باعث شد تا توییتر پیشنهادی را برای خرید 4 میلیارد دلار ارائه دهد. اما این بحث‌ها به پایان نرسید.

این حادثه باعث شد تا کلاب هاوس شروع به بررسی افزایش ارزش خود به همان مقدار کند.

موفقیت کلاب‌هاوس شرکت های دیگر از جمله Facebook ، LinkedIn و Slack Technologies را ترغیب کرده است که به دنبال تهیه نسخه‌های خود از برنامه هستند. و توییتر نسخه اختصاصی خود را با عنوان Spaces ، که اواخر سال 2020 منتشر شد، تهیه کرد. گزارش شده است که جک دورسی، مدیر عامل توییتر، در مورد امکانات صوتی به عنوان راهی برای انجام رسانه‌های اجتماعی سرسخت بود. این شرکت قبلاً به عنوان راهی برای انجام معاملات مشارکت و خرید، روی محتوای زنده شرط بندی کرده است.

اگر کلاب هاوس به هدف ارزیابی 4 میلیارد دلاری خود برسد، این از ماه ژانویه چهار برابر ارزش خود را نشان می‌دهد.

کلاب هاوس پروژه ای از شرکت Alpha Exploration Co. است که توسط پاول دیویسون و روهان ست آغاز به کار کرده است. آندرسن هوروویتز یکی از مهمترین حامیان بوده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.