گزارش سال ۱۳۹۹ شرکت سرآوا منتشر شد

0

گزارش زیر خلاصه‌ای از عملکرد شرکت سرآوا در سال جاری و در ادامه میزان درصد سهام سرآوا در شرکت‌های پورتفولیو در انتهای سال ۱۳۹۹ است.

۱ – حمایت از پورتفولیو به‌منظور ورود به بازار سرمایه

سرآوا در سال ۱۳۹۹ یکی از محورهای اصلی فعالیت خود را کمک به عرضه اولیه سهام (IPO) برخی از شرکت‌های پورتفولیوی خود مانند دیجی‌کالا و کافه‌بازار با هدف ورود به بازار سرمایه گذاشت. بخش عمده‌ای از اقدامات مالی و حقوقی و بازآفرینی ساختارهای حاکمیت شرکتی برای نیل به این هدف، به کمک تیم‌های سرآوا محقق شد. همچنین سرآوا کمک‌هایی به تغییر ساختار هلدینگ این شرکت‌ها به‌منظور آماده‌سازی مقدمات برای ورود به بورس انجام داد.

۲ – سرمایه‌گذاری در شرکت‌های پورتفولیو

سرآوا در سال ۹۹ سرمایه‌گذاری‌هایی در قالب “افزایش سرمایه” در شرکت‌های پورتفولیو به‌ هنگام نیاز آنها انجام داد. این شرکت‌ها عبارتند از: تخفیفان، نوار و تسکولو.

۳ – تغییر ساختار سهامداری سرآوا

در سال ۹۹ فرآیند خروج کامل شرکت IIIC (سرمایه‌گذار اروپایی سرآوا) از سرآوا نهایی شد و هم‌اکنون در حال اجراست. با پایان این فرآیند که به زودی به سرانجام می‌رسد، مالکیت و سهام سرآوا ۱۰۰ درصد متعلق به سهامداران ایرانی خواهد بود.

۴ – مدیریت شرکت‌های پورتفولیو

طی ۹ سال فعالیت و سرمایه‌گذاری جسورانه، سرآوا بیش از ۳۰۰ میلیون دلار روی کارآفرینان ایرانی و در بیش از ۳۵ استارتاپ کشور سرمایه‌گذاری کرد که منجر به اشتغال‌زایی برای بیش از ۱۰ هزار نفر شده است. برخی از شرکت‌های پورتفولیوی سرآوا طی این سال‌ها با ادغام، انحلال و یا واگذاری سهام به کارآفرین (صلح سهام) مواجه شدند که امور مرتبط با آنها توسط سرآوا در حال انجام است.

در تصویر زیر لیست تمامی شرکت‌های فعلی پورتفولیو و میزان سهام سرآوا در آنها آمده است.

 

دریافت گزارش در قالب PDF

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.