حضور سرمایه گذاران خطرپذیر در یلدای کارآفرینان استارتاپی ۹۹

0

نشست سالیانه یلدای کارآفرینان استارتاپی ایران با حضور سرمایه گذاران، مدیران کسب و کارها و نهادهای دولتی زیست بوم فناوری کشور در دو روز متوالی و متاثر از شرایط کرونایی بصورت آنلاین برگزار شد.

در این برنامه دکتر محمدمهدی فریدوند با اشاره به تاثیرات کرونا بر کسب و کارها گفت: سرمایه گذاران تاکنون با ریسک های مربوط به تیم سازی، پتانسیل های رشد فناوری ها، تجاری سازی ایده ها و غیره تکامل یافته اند، اما بحران کرونا منجر به بروز نااطمینانی های بیشتری در آینده کسب و کارها شده و استراتژی‌های سرمایه گذاران خطرپذیر را تغییر داده است.

رئیس هیات مدیره انجمن در سخنان خود ضمن اشاره به چالش های سرمایه گذاران گفت: در سال ۹۸ اعضای انجمن بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خطرپذیر انجام داده اند که نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰درصدی و تعداد سرمایه گذاران خطرپذیر در این مدت رشد ۶۰ درصدی داشته است.

مدیرعامل صندوق دانشگاه تهران اشاره کرد در سال گذشته ۱۹۰۰ میلیارد تومان انواع خدمات مالی در قالب ضمانت‌نامه و تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه شده است، که در حدود ۱۷۰ میلیارد آن در قالب تسهیلات و کمک های بلاعوض کرونایی به شرکت های دانش بنیان و فناور بوده است.

برای دریافت فایل ارائه شده می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

https://b2n.ir/385398

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.