پارلر با پشتیبانی شرکت فناوری روسیه دوباره آنلاین شد

0

پارلر ، شبکه اجتماعی محبوب طرفداران دونالد ترامپ، با کمک یک شرکت فناوری متعلق به روسیه تا حدی آنلاین بازگشت.

شبکه پس از آنکه توسط  آمازون و سایر شرکای وی به دلیل عدم تعدیل کنترل شد، از اینترنت خارج شد، زیرا کاربران آن خواستار خشونت شدند و ویدیوهایی را برای تجلیل از حمله به پایتخت آمریکا در 6 ژانویه منتشر کردند. روز دوشنبه ، وب سایت Parler مجدداً قابل دسترسی بود، هر چند تنها با پیامی از جان مدیر اجرایی آن ، جان ماتز ، مبنی بر اینکه او در تلاش است تا عملکرد را بازگرداند.

رونالد گیلمت، کارشناس زیرساخت به رویترز گفت: آدرس پروتکل اینترنتی مورد استفاده پارلر متعلق به شرکت DDos-Guard بود که تحت کنترل دو مرد روسی قرار داشته و خدماتی از جمله حمایت در برابر حملات داس فراهم می کند.

در صورت بازیابی کامل وب سایت «گفتار آزاد» پارلر ، کاربران می توانند نظرات خود را مشاهده و ارسال کنند. با این وجود بیشتر کاربران این برنامه را ترجیح می دهند که همچنان از فروشگاه های رسمی اپل و گوگل ممنوع است.

روز چهارشنبه هفته گذشته ، ماتز به رویترز گفت که این شرکت در حال مذاکره با ارائه دهندگان خدمات مختلف است اما از توضیح بیشتر خودداری کرد.

هفته گذشته مارچنکو از شهر روستوف آن دون در جنوب روسیه صحبت می کرد ، به گاردین گفت DDoS-Guard یک سرویس امنیت اطلاعات جهانی است که میزبان «هزاران وب سایت» است.

تبلیغات روسیه اختلافات سیاسی در ایالات متحده را برانگیخته است ، از ترامپ حمایت می کند و روایت های نادرست در مورد تقلب در انتخابات را تقویت می کند اما همچنین علیه خشونت پلیس اعتراض می کند. پارلر ، که فاش کرد بیش از 12 میلیون کاربر دارد ، هفته گذشته پس از قطع خدمات ارائه دهنده خدمات ابری ، آمازون را به دلیل تعدیل درخواست های خشونت آمیز شکایت کرد.

در به روزرسانی روز دوشنبه، Parler.com به مصاحبه فاکس نیوز پیوست که در آن ماتز اظهار داشت كه «اطمینان دارد» پارلر در پایان ژانویه برمی گردد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.