آخرین تصاویر لو رفته از ویندوز 11

0

پس از انتشار عکس های سیستم عامل آینده مایکروسافت، ویندوز 11 در سایت چینی Baidu، روز گذشته کل این سیستم عامل در فضای اینترنت ظاهر شد

به گزارش شنبه پرس، رابط کاربری جدید ویندوز 11 و منوی Start آن شباهت زیادی به ویندوز 10X دارد. مایکروسافت پیش از لغو این پروژه به نفع ویندوز 11، ویندوز را برای دستگاه های دو صفحه ای ساده کرده بود. از نظر بصری، بزرگترین تغییرات را می توان در تسک بار مشاهده کرد که در آن، مایکروسافت آیکون های برنامه را در آن متمرکز کرده، منطقه tray را تمیز کرده و یک دکمه و منوی شروع جدید نیز در آن گنجانده است.

منوی استارت نیز به روز شده و یک نسخه ساده از ویندوز 10 و بدون Live Tiles است. این قسمت شامل برنامه های پین شده، فایل های اخیر و قابلیت خاموش کردن یا راه اندازی مجدد سریع دستگاه های ویندوز 11 است. این طراحی نسبت به ویندوز 10 بسیار ساده تر است.

اگر نمی خواهید آیکون های برنامه ها و منوی استارت در یک جا باشند، گزینه ای وجود دارد که از طریق آن می توانید همه آنها را به سمت چپ برگردانید. نایت مود نیز در دسترس است و ویندوز 11 را به نسخه ای بهتر از ویندوز 10 با امکانات جدیدتر کرده است.

لبه های ویندوز 11 هم کمی گرد شده و مانند ویندوز 10، کاملا قائمه نیستند. البته این نسخه اولیه است و همه چیز در آن گنجانده نشده. انتظار داریم تغییرات بیشتری در برنامه های داخلی در ویندوز 11 را ببینیم، اما به نظر نمی رسد موارد بیشتری فعلا وجود داشته باشد. به نظر می رسد که قسمت اعظم این سیستم عامل تکمیل شده و به همین دلیل انتظار داریم که نسخه بتا به زودی برای آزمایش های Windows Insiders ارائه شود.

شاید آیکون جدید در تسک بار ویندوز 11 که به ویجت های سیستم عامل چسبیده اند، توجه شما را به خود جلب کرده باشد. شایعات حاکی از آن است که مایکروسافت در حال بازگرداندن ابزارک های ویندوز است و به نظر می رسد این نسخه اولیه، شامل برخی از آنها باشد.

از آنجاییکه این نسخه ی بسیار ابتدایی ویندوز 11 است، ویجت ها به طور کامل در سیستم عامل بارگذاری نشده اند، اما برای جابجایی و دسترسی سریع به اخبار، آب و هوا و سایر محتوای وب طراحی شده اند.

هرچند مایکروسافت پروژه ویندوز 10X را به سود ویندوز 11 کنار گذاشت اما بسیاری از ویژگی های آن را می توان در ویندوز 11 دید. متاسفانه آپدیتی برای استور ویندوز وجود ندارد یا دست کم در این نسخه چیزی دیده نمی شود. رابط ویندوز استور تقریبا همان چیزی است که هم اکنون در ویندوز 10 وجود دارد و دسترسی به همه برنامه های مشابه موجود وجود دارد.

گزارش ها حاکی از آن است که مایکروسافت در ماه های اخیر در حال کار بر روی یک استور جدید برای ویندوز بوده و شایعات نشان می دهد که این یک تغییر بزرگ خواهد بود. مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا قول داده است که “فرصت اقتصادی بیشتر برای توسعه دهندگان و سازندگان” را در ویندوز ایجاد کند و این کار احتمالا در قالب یک استور جدید رخ خواهد داد.

مایکروسافت همچنین در حال بهبود تجربه Xbox در ویندوز 11 است. برنامه جدید Xbox اکنون در ویندوز 11 ادغام شده و دسترسی سریع به بازی های Xbox Game Pass، قسمت های اجتماعی شبکه Xbox و فروشگاه Xbox را ارائه می دهد. نوار بازی ایکس باکس و حالت بازی ویندوز همگی در نسخه اولیه منتشر شده همانند ویندوز 10 باقی مانده اند.

دموی تصویری ویندوز 11 را از اینجا ببینید و صدای بالا آمدن ویندوز 11 را از اینجا بشنوید.

مایکروسافت اعلام کرده ویندوز 11 آماده ارائه است و می خواهد در رویدادی در تاریخ 24 ژوئن آن را معرفی کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.