بیانیه انجمن سرمایه گذاری خطر پذیر ایران در واکنش به محکومیت مدیرعامل سایت دیوار

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از روابط عمومی انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر ایران، این انجمن در واکنش به محکومیت مدیرعامل سایت دیوار بیانیه ای صادر کرد که به شرح زیر است:

🔹کارآفرینان و نوآوران به عنوان یکی از مهمترین سرمایه‌های کشور در مسیر فعالیت خود با چالش ها و محدودیت‌های بسیاری مواجه هستند، از همین رو توجه به نیازها و رفع موانع آن‌ها وظیفه‌ی عمومی محسوب می‌شود، چرا که حمایت از بنیانگذاران شرکت‌های دانش بنیان و فناور و کارآفرینان مزیت رقابتی برای توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور را ایجاد می‌کند.
🔹با توجه به اینکه وقوع جرایم و مشکلات اجتماعی بیشتر از هر چیزی به شرایط اقتصادی و معیشت مردم بستگی دارد، کارآفرینان با نوآوری و ایجاد فرصت‌های نوین زمینه‌های ایجاد اشتغال جوانان و کاهش جرایم مذکور در جامعه را هم فراهم می‌آورند. از این رو در سراسر جهان نیز دولت ها و نهادهای نظارتی با حمایت‌های مالی و قانونی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ‌آن‌ها، کشورشان را در مسیر رقابت و توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی قرار می‌دهند. چرا که این امر در وهله اول منجر به بهبود معیشت و رفاه مردم می‌شود و در وهله دوم زمینه سالم شدن فضای مجازی و حقیقی جامعه را فراهم می‌آورد.
🔹اقتصاد‌های بزرگ دنیا بر پایه توسعه کسب و کارهای پلتفرمی جهان آینده را تغییر می‌دهند که ایجاد فضای رشد و توسعه آنها مقدمه رسیدن به رشد و توسعه پایدار اقتصادی خواهد بود. از این رو رسیدگی به جرایم و تخلفات احتمالی ناشی از فعالیت کاربران این پلتفرم ها، نیازمند نوآوری، آشنایی و تسلط هر چه بیشتر دستگاه‌های نظارتی به نوع فعالیت این کسب و کارها و استفاده هدفمند از ظرفیت اتحادیه‌ها و اصناف می‌باشد.
🔹انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر کشور ضمن تاکید بر رعایت قانون اساسی و فرهنگ ایرانی اسلامی از سوی تمام فعالان زیست بوم کارآفرینی کشور، با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (دام ظله) در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان و نخبگان کشور، از دستگاه‌های اجرایی، قانون گذاری و قضایی کشور در خواست می‌دارد، در شرایطی که کشورمان بیش از هر چیزی و هر زمان دیگری به شکوفایی استعداد‌های فرزندان خود نیاز دارد، اتخاذ سیاست‌ها، تصمیمات و احکام صادره بگونه‌ای باید باشد که از امید به آینده در عموم جامعه به ویژه جوانان، نخبگان و سرمایه‌‌گذاران نکاهد.
به امید رشد، توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر کسب و کارهای دانش بنیان و نوآور برای تحقق اقتصاد دانش بنیان کشور.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.