قطع اینترنت موبایل در اعتراضات کشاورزان هندی

0

هند در روز شنبه در حالی که کشاورزان معترض اعتصاب غذا یک روزه را آغاز کردند پس از یک هفته درگیری با مقامات که یک کشته و صدها زخمی برجای گذاشت، خدمات اینترنت همراه را در چندین منطقه اطراف دهلی مسدود کرد.

عصبانی از قوانین جدید کشاورزی که به گفته آنها به نفع خریداران بزرگ خصوصی است، ده‌ها هزار کشاورز بیش از دو ماه است که در مکان‌های اعتراض در حومه پایتخت اردو زده‌اند.

رژه تراکتور برنامه‌ریزی شده در روز جمهوری سه‌شنبه گذشته هنگامی که برخی از معترضین از مسیرهای توافق شده منحرف شدند، موانع را پاره کردند و با پلیس درگیر شدند، که به وسیله آنها از اشک آور علیه آنها استفاده شد، به خشونت تبدیل شد.
از آن زمان تاکنون چندین بار درگیری پراکنده بین معترضان، پلیس و گروه‌هایی که شعارهای ضد کشاورز سر می‌دهند، درگرفته است.

وزارت کشور هند روز شنبه اعلام کرد خدمات اینترنت در سه مکان در حومه دهلی که در آن اعتراضات در حال انجام است تا ساعت 11 شب (1730 به وقت گرینویچ) روز یکشنبه به «حفظ امنیت عمومی» متوقف شده است.

مقامات هندی معمولاً وقتی معتقدند که ناآرامی ایجاد خواهد شد، خدمات اینترنتی را مسدود می‌کنند، اگرچه این حرکت در پایتخت غیر معمول است.

در محل اصلی تظاهرات در نزدیکی روستای سینگو در حومه شمالی شهر، روز شنبه با افزایش صدها تراکتور از هاریانا، یکی از دو ایالت در مرکز اعتراضات، حضور شدید پلیس وجود داشت.

رهبران مزرعه گفتند اعتصاب غذا روز شنبه، همزمان با سالگرد مرگ ماهاتما گاندی، رهبر استقلال هند، به سرخپوستان نشان می‌دهد که معترضان به طرز قاطعی صلح آمیز هستند.

دارشان پال، رهبر گروه اتحادیه‌های مزرعه Samyukt Kisan Morcha که تظاهرات را سازماندهی می‌کنند، گفت: «جنبش کشاورزان مسالمت آمیز بود و صلح آمیز خواهد بود.»

«رویدادهای 30 ژانویه برای گسترش ارزش‌های حقیقت و عدم خشونت سازماندهی خواهد شد.»

کشاورزی حدود نیمی از جمعیت 1.3 میلیارد نفری هند را مشغول به کار می‌کند و ناآرامی در حدود 150 میلیون کشاورز زمین‌دار یکی از بزرگترین چالش‌های دولت نخست وزیر، نارندرا مودی، از زمان روی کار آمدن در سال 2014 است.

یازده دور گفتگو بین اتحادیه‌های مزرعه و دولت نتوانسته است از بن بست عبور کند. دولت پیشنهاد کرده است که این قوانین را به مدت 18 ماه در حالت تعلیق نگه دارد، اما کشاورزان می‌گویند که اعتراضات خود را برای چیزی کمتر از لغو کامل پایان نخواهند داد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.