HSE به عنوان بهترین شتاب‌دهنده دانشگاهی جهان انتخاب شد.

مرکز رشد شتاب‌دهی HSE، یک واحد ساختاری در دانشگاه HSE روسیه بوده و اولین انکوباتور تجاری دانشگاهی روسیه به شمار می‌رود.

0

مرکز رشد تجاری و شتاب‌دهی HSE، رتبه اول را در رده‌بندی جهانی دانشگاه‌های تجاری (UBI)، در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰، کسب کرد. مراسم اهدای این جوایز در ۶ نوامبر در دوحه قطر برگزار شد.

میخائیل برمن (Mikhail Berman)، مسئول انکوباتور تجاری این شتاب‌دهنده اذعان داشت: این موفقیت نتیجه ۴ سال کار سخت و انجام صدها آزمایش توسط این تیم است. ما در سال ۲۰۱۵ شروع به معرفی تکنیک‌های جدید توسعه استارت‌آپ کردیم. این امر باعث بهبود وضعیت ما در رده‌بندی جهانی UBI و سایر دستاوردها شد. فارغ‌التحصیلان ما در این مدت موفق شدند بیش از ۱ میلیارد روبل سرمایه جذب کرده و بیش از ۱۰۰۰ شغل ایجاد کنند.

برمن در ادامه افزود: این جایزه برای ما معانی زیادی دارد، این جایزه به ما می‌گوید که در راه درستی پیش رفته‌ایم و نیچ‌مارکت‌مان را در بازار VC پیدا کرده‌ایم.

در ارزیابی رده‌بندی کارایی مراکز رشد دانشگاهی، ۴۰ عامل در نظر گرفته می‌شود که همه این عوامل در سه دسته اصلی طبقه‌بندی می‌شوند: تأثیر بر اکوسیستم، ارزش داشتن برای استارت‌آپ‌هایی که مشتری می‌شوند و جذابیت برنامه. مرکز رشد HSE در هر سه دسته مذکور، بالاترین میانگین را در بین سایر شرکت‌کننده‌ها کسب کرد. همچنین این شتاب‌دهنده در زمینه‌های دیگری مانند حفظ استعدادها، کارایی تحصیلی، تأثیر اقتصادی و به ویژه تعداد مشاغل ایجاد شده، بهترین عملکرد را داشته است.

این سومین سال پیاپی است که شتاب‌دهنده دانشگاهی HSE در رده‌های بالای رتبه‌بندی قرار گرفته است. به طوری که در سال ۲۰۱۸ جایگاه هفتم و در سال ۲۰۱۷ جایگاه چهاردهم را کسب کرده بود.

رتبه‌بندی جهانی UBI تنها رتبه‌بندی محسوب می‌شود که عملکرد انکوباتورها و مراکز رشد دانشگاهی را ارزیابی کرده و تصویری از روندهای زیرساخت جهانی ارائه می‌دهد. امسال ۳۶۴ برنامه از ۷۸ کشور جهان در این رتبه‌بندی حضور داشتند.

مرکز رشد شتاب‌دهی HSE، یک واحد ساختاری در دانشگاه HSE روسیه بوده و اولین انکوباتور تجاری دانشگاهی روسیه به شمار می‌رود. این واحد از سال ۲۰۰۶ مشغول راه‌اندازی و توسعه استارت‌آپ‌ها بوده و در توسعه زیرساخت‌های نوآورانه دولت روسیه نیز شرکت داشته است. تنها در ۳ سال گذشته بیش از ۸۰۰ تیم در این مرکز رشد تربیت شده و دانش‌آموختگان آن نیز بیش از ۱ میلیارد روبل جذب سرمایه داشتند.

منبع: techstartups

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.