کارمندان گوگل از ماه آینده به دفاتر بازخواهند گشت

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو, پس از نزدیک به دو سال دورکاری، کارمندان گوگل در منطقه خلیج سان فرانسیسکو و چندین شهر دیگر، سرانجام از تاریخ 4 آوریل (15 فروردین 1401) به دفاتر بازخواهند گشت.

«جان کیسی» معاون مزایای جهانی گوگل در ایمیلی به کارمندان این شرکت توضیح داد:

از زمانی که اکثریت کارمندان از خانه شروع به کار کرده‌اند، دو سال طولانی و چالش برانگیز می‌گذرد. اما با وجود پیشرفت‌ در روند پیشگیری و درمان، کاهش مداوم موارد ابتلا که همچنان نیز قابل مشاهده است و اقدامات ایمنی بهبود یافته‌ای که در سراسر سایت‌های منطقه خلیج خود اعمال کرده‌ایم، می‌توانیم رسما روند انتقال به شیوه کاری ترکیبی را آغاز کنیم.

گوگل برای بازگشت کارمندان به دفاتر رویکرد نسبتا کندی را پیش گرفته است. سال میلادی گذشته، سوندار پیچای مدیرعامل شرکت، طراحی برای «کار ترکیبی» ارائه کرد که در آن اکثر کارمندان می‌توانستند بخشی از هفته را در خانه و از راه دور کار کنند. حالا در ماه آوریل آینده شاهد اجرای این طرح خواهیم بود و اکثر کارمندان گوگل همچنان دو روز در هفته می‌توانند دورکاری کنند. همچنین کارمندان در صورت تمایل می‌توانند بیشتر در دفاتر کار کنند یا اگر آماده بازگشت به دفاتر نیستند، درخواست تمدید زمانی دورکاری خود را ارائه کنند.

زمان بازگشت به دفاتر کارمندان غول‌های فناوری

به نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری قصد داشته باشند تا در فصل بهار کارمندان خود را به دفاتر بازگردانند. کارمندان مایکروسافت این هفته به محل کار خود در دفتر مرکزی ردموند، واشنگتن بازگشتند اما همچنان بیشتر آن‌ها می‌توانند حدود 50 درصد از زمان خود را دورکار باشند. اکثر کارمندان متا نیز در 28 مارس (8 فروردین) به دفتر بازخواهند گشت. در همین حال، کارمندان توییتر می‌توانند برای همیشه دورکار باشند اما در صورت تمایل و با وجود گواهی واکسیناسیون، می‌توانند به دفاتر سانفرانسیسکو و نیویورک مراجعه کنند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز اخیرا از اکثر کارمندان فدرال درخواست کرد تا به دفاتر خود بازگردند. بنابراین می‌توان انتظار داشت با کاهش موارد ابتلا و محدودیت شهرها در آینده شرکت‌های بیشتری تاریخ بازگشایی دفاتر خود را اعلام کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.