راه‌اندازی فروشگاه فیزیکی توسط گوگل

0

نخستین فروشگاه گوگل روز پنجشنبه در شهر نیویورک افتتاح شد

گوگل در رقابت با اپل برای فروش محصولات سخت‌افزاری خود، یک فروشگاه فیزیکی راه‌اندازی کرد.

این فروشگاه در محله چلسی منهتن قرار داشته و تنها چند چهارراه با فروشگاه خیابان چهاردهم اپل فاصله دارد. در این فروشگاه، امکان خرید محصولات سخت افزاری گوگل و ارائه خدمات تعمیرات و پشتیبانی به کاربران ارائه می شود. با این حال، طراحی فضای این فروشگاه نشان می دهد که رویکرد گوگل نسبت به رقیب خود اپل در ایجاد فروشگاه متفاوت است.

رویکرد متفاوت گوگل در طراحی فروشگاه

این فروشگاه مساحتی حدود 500 مترمربع دارد و برخلاف فروشگاه های اپل که از طراحی های مینیمال و آینده نگرانه ای بهره می برند، طراحی این فروشگاه به سبکی طبیعی تر انجام شده و در کف و عناصر این فروشگاه از المان های چوبی استفاده فراوانی شده است.

ایو راس، نایب رییس بخش طراحی های سخت افزاری گوگل در این باره گفت: «هدف ما آن است که طراحی به کار رفته در فروشگاه به خوبی همان حس و حالی را منعکس کند که گوگل در محصولاتش به کاربران ارائه می دهد. فلسفه ما در گوگل آن است که فناوری باید با زندگی روزمره افراد سازگاری داشته باشد. هدف از ایجاد چنین طرحی برای فروشگاه اولمان آن است که افراد به خوبی بتوانند حس کنند که تکنولوژی ابزاری برای تقویت توانمندی هایمان به عنوان یک انسان است.»

این فروشگاه، دارای فضایی اجتماعی با محل نشستن، میزها و مبلمانی است که سطحی از صمیمیت عمومی را ایجاد می کند. گوگل اعلام کرد تعداد افرادی که می توانند همزمان در فروشگاه حضور داشته باشند را محدود خواهد کرد و کارمندان و مشتریان در داخل فروشگاه باید از ماسک استفاده کنند. به گفته راس، مبلمان شامل کاناپه و میزهای بیضی شکل از چوب و چوب پنبه زرد ساخته شده اند تا محصولات به چشم بیایند. این شرکت می خواهد مشتریان ببینند محصولات گوگل در محیط واقعی چطور به نظر می آیند؛ به همین دلیل اسپیکرها نزدیک دسته ای کتاب قرار گرفته اند و طراحی های دیگر، حس بودن در خانه را مشتری می دهند. بازدیدکنندگان می توانند تلفن، تبلت و دستگاه های دیگر را هم امتحان کرده و همچنین برای تعمیر دستگاه هایشان به این فروشگاه مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.