شبکه اجتماعی حامی ترامپ هک شد

0

شبکه اجتماعی که مشاور ارشد ترامپ راه اندازی کرد هک شد و هکرها نام برخی از کاربران این شبکه را تغییر دادند. اسکرین شات ها نشان می دهند پروفایل مایک پمپئو نیز در این فرایند تغییر کرده بود

به گزارش شنبه پرس به نقل از آی سی تی ایران، چند روز قبل جیسون میلر یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا یک شبکه اجتماعی جدید به نام GetTR راه اندازی کرد. اما روز گذشته GetTR برای مدت کوتاهی هک شد. این درحالی است که ۵۰۰ هزار نفر در آن ثبت نام کرده بودند.

میلر در یک بیانیه ایمیلی درباره هک نوشت: مشکل ظرف چند دقیقه ردیابی و برطرف شد. هکرها فقط توانسته بودند نام چند کاربر را تغییر دهند.

در این میان یکی از خبرنگاران نشریه سالن اسکرین شات هایی از چند پروفایل GetTR در توئیتر منتشر کرد از جمله حساب کاربری مایک پمپئو (وزیر امور خارجه دولت ترامپ) و خود میلر که طی هک تغییراتی در آنها ایجاد شده بود. در پروفایل آنها نوشته شده بود: «جوبا بغداد اینجا بوده است. مرا در توئیتر دنبال کنید».

او همچنین درباره امنیت این شبکه اجتماعی گفت که وضعیت آن اصلاح شده است.

جالب آنکه ظاهر این اپ شباهت بسیار زیادی به توئیتر دارد و در حقیقت بخش‌های خانه، پست‌ها و پروفایل کاربران با توئیتر یکسان است. GetTR در اپ استورهای اپل و گوگل خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی بدون تبعیض برای مردم سراسر جهان معرفی کرده است.

پس از حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه، توئیتر حساب کاربری وی را به طور دائم حذف کرد. فیس بوک اعلام کرد حساب کاربری ترامپ حداقل تا ۲۰۲۳ در وضعیت تعلیق باقی می‌ماند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.