تغییر سیاست‌های حریم خصوصی واتس‌اپ به تاخیر افتاد

0

براساس یک وبلاگ شرکت که روز جمعه منتشر شد ،واتس‌اپ تغییرات سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به تأخیر می اندازد که به گفته منتقدان، کاربران را مجبور می‌کند اطلاعات شخصی خود را با فیس بوک به اشتراک بگذارند.

به گفته این شرکت ، این تاخیر به دلیل سردرگمی و اطلاعات غلط  پیرامون سیاست جدید بوده است. بر اساس پست وبلاگ ، تاریخ ارائه خط مشی جدید تا 15 ماه مه عقب می رود. WhatsApp همچنین گفت که هیچ کس در تاریخ 8 فوریه ، زمانی که این خط مشی برای اجرا لازم الاجرا بود ، تعلیق یا حذف نخواهد شد.

واتس‌اپ اعلام کرد این موضوع درست نیست و همه پیامهای شخصی مبادله شده میان دوستان و اعضای خانواده همچنان رمزنگاری شده می مانند. این شرکت اعلام کرد اگرچه اکنون همه از طریق واتس‌اپ خرید نمی کنند اما تصور می کنیم که در آینده افراد بیشتری از این طریق خرید خواهند کرد و لازم است که از این خدمات مطلع باشند. این به روزرسانی سیاست حریم خصوصی، امکان اشتراک گذاری اطلاعات با فیس بوک را توسعه نمی دهد.

این سردرگمی اخیر چالش فیس بوک در متقاعد کردن کاربران به جدی گرفته شدن حریم خصوصی آنها توسط این شرکت را بارز کرد. زبان مورد استفاده در سیاست به روز شده مشابه مقرراتی است که در سال ۲۰۱۶ اعلام شدند اما فیس بوک از آن زمان با مسائل متعددی در زمینه حریم خصوصی روبرو شده است که شامل پرداخت پنج میلیارد دلار برای حل و فصل تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا بوده است. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک پیام رسانی خصوصی را یک اولویت اصلی قرار داده که به معنای قرار گرفتن واتس‌اپ تحت کنترل بیشتر فیس بوک است.

این اعلامیه دو هفته پس از اعلام خبر تغییر جدید توسط واتس‌اپ صورت گرفت و انتقاد کاربران برنامه پیام‌رسان را که نگران حریم خصوصی داده هایشان بودند، به دنبال داشت. پس از اعلام خط مشی جدید، بسیاری از کاربران سرازیر شدن به سیستم عامل های پیام رسان جایگزین مانند برنامه چت رمزگذاری شده Signal را آغاز کردند. ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا، حتی توییت کرد که «از سیگنال استفاده کنید.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.