اتحادیه اروپا و رونمایی از کیف پول دیجیتالی

0

به دنبال درخواست کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای یافتن راهی امن برای دسترسی شهروندان به خدمات آنلاین دولتی، این سازمان می‌خواهد از برنامه خود برای کیف پول دیجیتال مورد قبول در سراسر این اتحادیه رونمایی کند

به گزارش شنبه پرس به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش روز سه شنبه فایننشال تایمز، این برنامه به شهروندان در سراسر اتحادیه اروپا این امکان را می‌دهد تا به راحتی و با یک شناسه آنلاین به طیف وسیعی از خدمات خصوصی و عمومی دسترسی پیدا کنند.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه نوشت، کیف پول دیجیتال به صورت امن جزئیات پرداخت و رمزهای عبور را ذخیره کرده و به شهروندان 27 کشور (عضو اتحادیه اروپا) اجازه می‌دهد تا به وب سایت‌های دولتی محلی وارد شوند یا با استفاده از یک هویت شناخته شده، قبض‎‌های آب و برق را پرداخت کنند.

به گفته فایننشال تایمز، می توان از طریق اثر انگشت یا اسکن شبکیه یا از طریق سایر روش‌ها به این برنامه در سطح اتحادیه اروپا دسترسی پیدا کرد و همچنین به عنوان برنامه‌ای عمل می کند که در آن کاربران می توانند اسناد رسمی مانند گواهینامه رانندگی خود را ذخیره کنند.

مقامات اتحادیه اروپا برای جلوگیری از سوء استفاده شرکت هایی که به داده های کاربران دسترسی دارند و از کیف پول برای سایر فعالیت های تجاری مانند بازاریابی محصولات جدید استفاده می کنند، یک ساختار جدا کننده را برای این برنامه تعریف کرده اند.

بر اساس گزارش این روزنامه، بروکسل در حال مذاکره با کشورهای عضو برای ارائه رهنمودهایی در مورد استانداردهای فنی برای راه اندازی کیف پول دیجیتال است که انتظار می رود حدود یک سال دیگر به طور کامل عملیاتی شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.