توییت ایلان ماسک بهانه رشد ۵۱۰۰ درصدی یک سهام شد

0

ایلان ماسک چهار روز پیش، هفتم ژانویه در توییتی نوشت از سیگنال استفاده کنید و عده قابل توجهی از این توییت برداشت اشتباه کردند و سهام یک شرکت کوچک سازنده دستگاه پزشکی با نام مشابه سیگنال را خریداری کردند و باعث صعود سرسام آور ارزش سهام آن شدند. در واقع هدف ایلان ماسک ازاین کار توصیه به استفاده از پیام‌رسان سینگال بوده است.

با وجود گزارش‌ها درباره این اشتباه در روز جمعه، ارزش سهام شرکت «سیگنال اَدوَنس» بیش از شش برابر افزایش یافت و سهام این شرکت در مدت سه روز بیش از ۵۱۰۰ درصد صعود کرد و ارزش بازارش را به ۳۹۰ میلیون دلار رساند.روند صعود سهام این شرکت ادامه داشت و روز دوشنبه ۸۸۵ درصد افزایش یافت.

signal

دکتر کریس هایمل، مدیرعامل این شرکت در مصاحبه تلفنی به بلومبرگ گفت: اکیدا توصیه می کنیم دقت کرده و با احتیاط سرمایه گذاری کنند. «سیگنال اَدوَنس» هیچ ارتباطی با ایلان ماسک یا اپلیکیشن سیگنال ندارد.

سیگنال ادونس از سال ۲۰۱۹ نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا گزارش سالانه تنظیم نکرده و از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ درآمدی نداشته است. اپلیکیشن سیگنال توسط یک سازمان غیرانتفاعی اداره می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک در پاسخ به کامنتی در توییتر اعلام کرد یک سال پیش به بنیاد سیگنال کمک کرده بود و قصد دارد در آینده کمک بیشتری انجام دهد.

آخرین اشتباهی که از تشابه اسمی به‌وجود آمد محبوبیت ارتباطات ویدیویی زوم در سالهای اخیر منجر به افزایش موج کوتاه سهام Zoom Technologies شد. زیرا معامله گران نماد ZOOM  را با این شرکت کنفرانس ویدیویی اشتباه گرفته بودند. زوم تکنولوژی یک شرکت مستقر در پکن است که قطعات تلفن همراه تولید می کند و بعدا نام خود را به ZTNO تغییر داد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.