شروع ثبت‌نام چهارمین دوره کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست

روابط عمومی دیجی‌نکست

0

چهارمین دوره کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست از 20 دی 1399 آغاز می‌شود. اما برای ثبت‌نام در آزمون ورودی این کمپ تا دهم دی فرصت باقی است.

اکنون دیجی‌نکست در حال تدارک شروع چهارمین کمپ استارتاپی هوش مصنوعی است و همه علاقه‌مندان و محققان هوش مصنوعی از سراسر کشور را به شرکت در این دوره دعوت می‌کند.

تفاوت این کمپ استارتاپی با کمپ‌های گذشته این است که بسیاری از مراحل این دوره از جمله آزمون‌ها و جلسات منتورشیپ به صورت آنلاین برگزار می‌شود. گرچه به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، در حال حاضر برگزاری چنین دوره‌هایی به صورت آنلاین امکان‌پذیر است، پیشبرد آنلاین فعالیت‌ها فرصت خوبی را برای دیجی‌نکست به لحاظ دسترسی به متخصصان هوش مصنوعی از سراسر کشور فراهم می‌کند. علاوه بر این برای شرکت‌کنندگان فرصت راه‌اندازی استارتاپ و پرورش ایده‌ها در محل زندگی یا کار را بدون تحمیل هزینه‌های اضافی و دغدغه رفت‌وآمد فراهم می‌سازد.

یکی دیگر از اهدافی که دیجی‌نکست با برپایی کمپ‌های استارتاپی خود دنبال می‌کند، ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی بین متخصصان علوم کامپیوتر و رشته‌های مرتبط و شبکه‌سازی افراد دغدغه‌مند با یکدیگر است. افرادی که با روحیه کارآفرینی خود برای پیشرفت و توسعه کشور تلاش می‌کنند و با هوشیاری، حس امیدواری به آینده و غنیمت شمردن فرصت‌ها، افراد مستعد را با خود برای ساخت فردای بهتر همراه و هماهنگ می‌کنند. چرا که واژه کمپ یادآور مجموعه‌ای از افراد جستجوگر است که با امکانات موجود، در مسیر رویای خود حرکت می‌کنند و آینده را آجر به آجر می‌سازند.

دیجی‌نکست برای شرکت‌کنندگان در کمپ‌های استارتاپی زیرساخت‌هایی از جمله فضای کار رایگان، اینترنت رایگان و سایر خدمات رفاهی را فراهم می‌کند اما چیزی که اهمیت بیشتر دارد حمایت‌های معنوی و استفاده از تجربه‌ها و توصیه‌های مدیران دیجی‌نکست و دیجی‌کالا در جوی صمیمانه است. در واقع دغدغه اصلی موسسان مجموعه حمایت همه‌جانبه جوانان برای ساخت «آینده‌ای» است که با «اکنون» فاصله چندانی ندارد. بی‌شک رفاه فردا با تلاش امروز حاصل می‌شود.

جزئیات برنامه چهارمین کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست به شرح زیر است:

  • ثبت نام برای شرکت در آزمون تا تاریخ 10 دی 1399 ساعت 12 ظهر امکان پذیر است.
  • تاریخ امتحان روزهای 13 تا 17 دی 1399 است و برای افرادی که رزومه آن‌ها مورد تایید قرار گیرد، از طریق پیامک و ایمیل اطلاع‌رسانی می‌شود.
  • شروع برنامه، تیم‌سازی و ایده‌یابی از تاریخ 20 دی تا 15 بهمن 1399 است.
  • جلسات منتورشیپ به صورت روزانه و با درخواست تیم‌ها انجام می‌شود.
  • در طول این مدت تیم‌ها روی ایده‌های خود برای روز Pitch day و شروع استارتاپ، کار می‌کنند.
  • اطلاعات کامل ثبت‌نام در کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست در وبسایت (Digikalanext.com) در دسترس است.

تاریخچه برگزاری کمپ‌های استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست

دیجی‌نکست بازوی نوآوری و شتابدهنده دیجی‌کالا است که با محوریت حمایت از استارتاپ‌های حوزه «هوش مصنوعی» فعالیت می‌کند.

تمرکز بر «هوش مصنوعی» به علت گستردگی این حوزه است. در واقع ورود هوش مصنوعی به هر حوزه‌ای، از کشاورزی و حمل و نقل و لجستیک گرفته تا آموزش و بازی و سرگرمی می‌تواند تحولات گسترده‌ای را ایجاد کند که همراستای آن مشاغل جدید و استفاده کاربردی از علم، محقق می‌شود. این مجموعه با هدف استعدادیابی، استفاده از نیرو و دانش متخصصان علوم کامپیوتر، تولید دانش از طریق ایجاد هم‌افزایی در بین متخصصان و حمایت مالی و معنوی آن‌ها تشکیل شده است.

یکی از اقدامات دیجی‌نکست در این راستا برگزاری کمپ استارتاپی هوش مصنوعی، در دو نوبت در سال است و تاکنون سه دوره از کمپ‌های استارتاپی هوش مصنوعی در دیجی‌نکست برگزار شده است. اولین کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست در تابستان 1398 برگزار شد و از مجموع 700 نفری که ثبت‌نام کردند و آزمون دادند 53 نفر امکان ورود به کمپ استارتاپی را پیدا کردند.

سپس مراحل تیم‌سازی و ایده‌پردازی روی پروژه‌ها آغاز شد و البته برخی تیم‌ها موفق به جذب سرمایه برای توسعه استارتاپ خود شدند و در حال حاضر روی گسترش فعالیت خود در بازار تمرکز دارند. ازجمله این تیم‌ها می‌توان به آپتایم (Optime) اشاره کرد که در حوزه بهبود لجستیک و زنجیره تامین با استفاده از هوش مصنوعی مشغول به فعالیت است.

دومین کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست در زمستان 1398 پیش از همه‌گیری ویروس کرونا برگزار و با استقبال متخصصان و فعالان این حوزه روبه‌رو شد. اکنون تیم‌های شکل‌گرفته در این دوره هرکدام مشغول کار روی پروژه‌های خود هستند.

بعد از شیوع ویروس کرونا و گذراندن یک دوره دورکاری، دیجی‌نکست سومین کمپ استارتاپی هوش مصنوعی خود را در تابستان 1399 شروع کرد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اختیاری بودن حضور تیم‌ها این دوره هم با موفقیت به پایان رسید.

هم‌اکنون تیم‌های این دوره درحال پردازش و اجرای ایده‌های خود هستند، اما نکته قابل توجه این است که با وجود شرایطی که این همه‌گیری برای کشور ما و همه جهان ایجاد کرده است، علاقه‌مندان و متخصصان هوش مصنوعی، از راه دور همچنان با انگیزه ایده‌های خود را پیگیری می‌کنند و در مسیر عملی شدن قرار می‌دهند. البته پیشرفت پلتفرم‌های آنلاین جلسات و تدریس هم تاثیر فراوانی در افزایش انگیزه برای کسانی است که از استان‌هایی مثل تبریز یا اصفهان در کمپ استارتاپی دیجی‌نکست شرکت کردند.

برای شرکت در کمپ استارتاپی هوش مصنوعی دیجی‌نکست به وبسایت (Digikalanext.com) مراجعه کنید.

منتطر شما هستیم…

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.