ولادیمیر آلگوویچ پوتانین، سهام‌دار دیجی‌کالا نیست

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از استارتاپ 360، در پی انتشار توییت‌هایی انتقادی با این مضمون که ولادیمیر آلِگوویچ پوتانین، یکی از افراد بسیار ثروتمند روس، سال‌ها پیش در دیجی‌کالا سرمایه‌گذاری کرده است، حمید محمدی مدیرعامل دیجی‌کالا با انتشار رشته توییتی این موضوع را تکذیب کرد.

به نوشته محمدی، سهامداران دیجی‌کالا بنیان‌گذاران این شرکت یعنی حمید و سعید محمدی، شرکت سرآوا پارس، صندوق سرمایه‌گذاری اروپایی IIIC و ده‌ها نفر از افراد کلیدی دیجی‌کالا هستند. براساس اعلام سرآوا، این شرکت ۲۶.۴ درصد از سهام دیجی‌کالا را در اختیار دارد.

بنابر اعلام مدیرعامل دیجی‌کالا یکی از سهامداران IIIC شرکت سهامی عام سوئدی پامگرنت است که سهام آن تحت نظارت سازمان بورس سوئد است. در نتیجه هر شرکت یا فردی، طبق مقررات این کشور (با بررسی صلاحیت سرمایه‌گذاران یا مشمول نبودن آن‌ها در تحریم) می‌تواند سهام این شرکت را خریداری یا نگه‌داری کند.

در گذشته یکی از شرکت‌های تابعه هلدینگ «اینترروس» تحت مالکیت پوتانین، به نام وینترز کپیتال یکی از سهامداران خرد پامگرنت بوده که اکنون دیگر سهامدار نیست. بنابراین پوتانین حتی به طور غیرمستقیم هم سهام‌دار یکی از سرمایه‌گذاران اروپایی که به صورت غیرمستقیم در دیجی‌کالا سهام دارد، نیست.

محمدی در توییت خود با ابراز تعجب نسبت به این موضوع که برخی سعی می‌کنند اکوسیستم استارتاپی ایران را وارد مسائل سیاسی کنند این پرسش را مطرح کرد که این اقدام‌ها با چه هدفی دنبال می‌شود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.