کالیفرنیا می‌خواهد بیت کوین را به عنوان ارز رسمی بپذیرد

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، «دنیس پورتر»، متخصص بیت کوین و «ایان سی کالدرون»، استراتژیست آمریکایی لایحه‌ای را پیشنهاد داده‌اند که به موجب آن بیت کوین به عنوان ارز رسمی کالیفرنیا پذیرفته می‌شود تا به عنوان روشی برای پرداخت درنظر گرفته شود.

از نظر مشاوران سیاسی و مالی کالیفرنیایی، بیت کوین مهم است و کالیفرنیا می‌‌خواهد آن را عنوان ارز رسمی بپذیرد. در همین راستا قوانینی برای تبدیل شدن بیت کوین به عنوان ارز قانونی در حال تدوین است.

دنیس پورتر و ایان سی کالدرون بر این باورند که یکی از جسورانه‌ترین کارهایی که دولت یک کشور می‌تواند به انجام برساند، تصمیم‌گیری در مورد قانونی کردن بیت کوین به عنوان ارز رسمی است. در حالی که السالوادور با پذیرش بیت کوین،‌ معاملات تجاری بین‌المللی، رتبه‌بندی مالی، بانکداری و سایر حوزه‌های اقتصادی خود را با ریسک بزرگی روبرو کرد، بسیاری منتظر بودند نتیجه چنین تصمیمی را ببینند. با وجود انتقادهای شدید، السالوادور در تصمیم خود قاطع ماند.

پذیرش بیت کوین در کشورهای مختلف

پس از تلاش‌های اخیر آریزونا و جزیره اقیانوس آرام تونگا برای پذیرش بیت‌کوین، لایحه کالیفرنیا این پتانسیل را دارد که رقابت بازار را به هم بزند. اگر این لایحه قانونی تایید شود، بیت کوین در کالیفرنیا به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته می‌شود.

گفتنی است السالوادور همتای کالیفرنیا نیست. تولید ناخالص داخلی کالیفرنیا حدود 12 برابر بیشتر از السالوادور است و با تولید ناخالص ایالتی 3 تریلیون دلاری، در واقع بزرگترین تولید در ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود آلمان به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، تولید ناخالص داخلی 4.22 تریلیون دلاری در سال 2022 داشته باشد.

از ژوئن 2021، بیت کوین در ژاپن، ایالات متحده، بریتانیا و اکثر کشورهای توسعه یافته دیگر قانونی بوده است. گفتنی است چین بیت کوین را غیرقانونی نکرده، اما با محدود کردن شدید استفاده از بیت کوین، بر بازار تاثیرگذار بوده است. از سوی دیگر هند نیز معامله بانک‌ها با بیت کوین را غیرقانونی اعلام کرده و این امر باعث ایجاد ابهام در وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.