Bytedance ارزشمندترین استارتاپ جهان است

ارزشمندترین استارتاپ حال حاضر جهان مشخص شد؛

0

ارزش این استارتاپ چینی حدود 75 میلیارد دلار است. قبلا شرکت اوبر با ارزش 72 میلیارد دلار به عنوان با ارزشترین شرکت استارتاپ انتخاب شده بود.

یک سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلاری در چین باعث شد تا شرکت Bytedance به عنوان ارزشمندترین استارتاپ جهان انتخاب شود. شرکت Bytedance صاحب برنامه پرطرفدار TikTok و اگریگیتور چینی Toutiao است. ارزش این استارتاپ چینی حدود 75 میلیارد دلار است. قبلا شرکت اوبر با ارزش 72 میلیارد دلار به عنوان با ارزشترین شرکت استارتاپ انتخاب شده بود.

 

عملکرد ارزشمندترین استارتاپ جهان

گفته شده است که اوبر طی سال آینده ارزش بالاتری پیدا می‌کند و به رقم 120 میلیارد می‌رسد اما تا الان شرکت Bytedance در رتبه بالاتری قرار دارد که این موضوع دستاورد بزرگی برای این شرکت بوده است. این برنامه تا همین چندوقت پیش حضوری خارج از کشور چین نداشته است. برنامه TikTok در چند وقت گذشته با برنامه Musical.ly ترکیب شد و زیر نام TikTok به فعالیت خود ادامه داد. این برنامه دارای شهرت بسیاری بین کاربران نوجوان است و حالا هم این برنامه راه خود را به شبکه‌های اجتماعی باز کرده است. اخیرا گفته شده که برنامه فیسبوک قصد دارد که این برنامه را برای سیستم خود شبیه‌سازی کند.

 

میزان درآمدزایی ارزشمندترین استارتاپ جهان

در همین بین شرکت Toutiao یکی از برنامه‌های برجسته در چین محسوب می‌شود که میلیون‌ها کاربر روزانه دارد و اخبار مختلف را از طریق این برنامه بررسی می‌کنند. این برنامه از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و اخبار مختلف از خبرگزاری‌های متفاوت را در این سیستم گردآوری می‌کند. سیستم پول‌سازی آن هم برای شرکت Bytedance  از طریق تبلیغات است. شرکت Bytedance درآمدی دو و نیم میلیارد دلاری از طریق این برنامه داشته است که می‌تواند در نوع خود حیرت‌انگیز باشد. خیلی از شرکت‌های استارتاپ در این موقعیت هنوز نتوانستند به سوددهی برسند.

 

سانسور شدن برخی از اخبار و برنامه‌های جانبی

شرکت Toutiao و Bytedance به تازگی درگیر سیستم سانسور دولت چین شده‌اند و خیلی از اخبار به صورت موقت از استوری این برنامه حذف شده است. یک سری از برنامه جانبی این شرکت هم به همین دلایل متوقف شده اند که می‌تواند سوالات بسیاری را برای کاربران به وجود آورد. مدیرعامل و موسس شرکت Bytedance در پیامی عذرخواهی خود را از تولید محتواهایی که باعث آزرده خاطر شدن کاربران و مردم شده، اعلام کرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.