استیو وزنیاک، هم بنیانگذار اپل بیت کوین را «طلای خالص» می‌داند

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، «استیو وزنیاک»، یکی از بنیانگذاران اپل که پیشتر از بیت کوین به عنوان معجزه ریاضی یاد کرده بود، اکنون در مصاحبه مطبوعاتی جدیدی محبوب‌ترین رمزارز بازار را «طلای خالص» نامیده است.

استیو وزنیاک با وجودی که از بیت کوین تعریف و تمجید می‌کند، اما به صورت کلی نسبت به ارزهای دیجیتال دیدگاه‌های غیرخوش‌بینانه نیز دارد. وی در مصاحبه مطبوعاتی اخیرش از بیت کوین تحت عنوان «ریاضیات طلای خالص» (pure-gold mathematics) یاد کرد.

وزنیاک در ادامه صحبت‌های خود و به ‌رغم تمجید از بیت کوین و نام بردن از آن به عنوان طلای خالص، به این موضوع اشاره کرد که هر روز پروژه‌های زیادی در حوزه رمزارزها ایجاد می‌شود ولی بسیاری از آنها تقلب و کلاهبرداری هستند.

استیو وزنیاک و بیت کوین

استیو وزنیاک، مهندس الکترونیک و برنامه‌نویس افسانه‌ای کامپیوتر تاکنون صحبت‌های مختلفی در مورد بیت کوین مطرح کرده و اکنون نقطه نظر وی در مورد این ارز دیجیتال به عنوان طلای خالص برای بسیاری جالب توجه است.

وی معتقد است در بازار امروزی، بیت کوین نقش ستاره مشهور رمزارزها را بازی می‌‌کند. بقیه توکن‌ها هم سرمایه افرادی را جمع‌آوری می‌کنند که در مراحل اولیه سرمایه‌گذاری قرار دارند.

گفتنی است وزنیاک از سرمایه‌گذاران خواست تا با خوش‌بینی به بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها نگاه کنند. وی معتقد است که هر کدام از این استارتاپ‌ها ممکن است اپل دیگری باشند که کاربران هنوز نمی‌توانند آنها را شناسایی کنند ولی شاید روزی تبدیل به اپل خواهند شد.

همانطور که گفته شد، وزنیاک در مصاحبه دیگری با فوربز، بیت کوین را «شگفت انگیزترین معجزه ریاضی» نامیده بود. از نظر وزنیاک، بیت کوین به نوعی شبیه اینترنت است. وی می‌گوید فناوری بیت کوین وی را بسیار شگفت زده می‌کند. البته چند ماه قبل از اینکه وی بیت کوین را با اینترنت مقایسه کند، در مجمع تجارت نوردیک در سوئد یه یکی از حاضران گفته بود که علاقه چندانی به این رمزارز ندارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.