اپل می‌تواند تا 2030 به درآمد سالانه یک تریلیون دلار دست پیدا کند

0

به گزارش شنبه پرس به نقل از دیجیاتو، یکی از اساتید دانشگاه نیویورک توضیح می‌دهد که اپل با خرید و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی مانند بانکداری، جستجو و سلامت می‌تواند به یک تریلیون دلار درآمد سالانه برسد و پروژه «اپل کار» (Apple Car) یا همان خودروی برقی اپل می‌تواند به غول فناوری برای رسیدن به این هدف تا سال 2030 کمک کند.

هرچند اپل در ماه ژانویه به اولین شرکت سهامی عام 3 تریلیون دلاری دنیا تبدیل شد اما همچنان درآمد آن از برخی کمپانی‌ها عقب‌تر است. «اسکات گالووی»، استاد بازاریابی دانشگاه نیویورک در تحقیقی در مورد اینکه اپل‌ چگونه می‌تواند به رکورد یک تریلیون دلار درآمد سالانه دست پیدا کند توضیح می‌دهد که اپل هم اکنون 366 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است یعنی کمی بیشتر از یک سوم رکورد یک تریلیون دلاری. با این حال، این رقم بسیار کمتر از 470 میلیارد دلار آمازون و 599 میلیارد دلار والمارت است.

سرمایه‌گذاری اپل برای رسیدن به درآمد یک تریلیون دلاری

گالووی اشاره می‌کند که اپل‌ برای رسیدن به این سطح درآمد می‌تواند روی چندین زمینه سرمایه‌گذاری کند. اولین زمینه مورد اشاره توسط او، بانکداری است، زیرا اپل‌ هم سرمایه و اعتمادی که بانک‌ها به مشتریان ارائه می‌کنند و هم کسب‌و‌کارهای اپل پی (Apple Pay) و اپل کارت (Apple Card) خود را دارد.

با توجه به اینکه بانک‌های بزرگ ایالات متحده حدود 35 میلیارد دلار به صورت سالانه درآمد دارند، گالووی فکر می‌کند خدمات بانکی اپل‌ تا سال 2030 می‌تواند به یک تجارت 75 میلیارد دلاری تبدیل شود.

یکی دیگر از مسیرهای مدنظر این استاد دانشگاه، جستجو است که می‌تواند با پایان یافتن قرارداد چندین میلیارد دلاری بین اپل و گوگل برای موتور جستجو پیش‌فرض سافاری آغاز شود، زیرا او معتقد است نگه داشتن جستجوها در اکوسیستم اپل‌ می‌تواند کمک زیادی به تجارت آن‌ها کند.

هرچند انتظار نمی‌رود اپل‌ به اندازه گوگل از تبلیغات درآمد کسب کند، اما پیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 از بخش جستجو و تبلیغات 50 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

هرچند اپل‌ در چند وقت گذشته علاقه خود برای حضور در بخش سلامت را نشان داده، گالووی اشاره می‌کند که آن‌ها می‌توانند به سمت خدمات سلامت نیز حرکت کنند و با تبدیل کردن CVS به «ارائه‌دهنده پیش‌فرض خدمات سلامت در آیفون» 17 میلیارد دلار درآمد کسب کند.

در نهایت، به عقیده او خودرو برقی اپل می‌تواند 25 میلیارد دلار از فروش تسلا را تصاحب کند و با این وجود بازار خودروهای برقی در حال رشد، احتمالا تا سال 2030 به یک تجارت 50 میلیارد دلاری برای کوپرتینویی‌ها تبدیل می‌شود. در کنار کسب‌وکارهای پیشنهادی این استاد، درآمدهای اپل از بخش‌های دیگر مانند سخت افزار و سرویس‌ها هم تا سال 2030 افزایش چشمگیری خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.