مدیر عامل شرکت اپل: دونالد ترامپ باید در مورد ناآرامی های کپیتول هیل پاسخگو باشد

0

مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک گفت: «من فکر می کنم هیچکس بالاتر از قانون نیست، منظور من این است که چیز مهم در مورد کشور ما است ، ما یک کشور قانونمند هستیم. من فکر می کنم هرکسی که در آن سهیم باشد باید پاسخگو باشد.» کوک افزود: «من فکر نمی‌کنم که ما باید آن را رها کنیم.»

کوک در پی آشوب های چهارشنبه گذشته در توییتر صحبت کرد و در توییتر نوشت که این روز «یک فصل غم انگیز و شرم آور در تاریخ ملت ما است»

اپل اپلیکیشن پارلر را روز شنبه در پی عدم واکنش این سرویس شبکه اجتماعی به درخواستها برای مدیریت محتوای خشونت آمیز پس از آشوبهای کنگره، از فروشگاه برنامه خود حذف کرد.

کوک رابطه نسبتا نزدیک و متعادلی با ترامپ در دوران ریاست جمهوری وی داشت. اگرچه از برخی از سیاست‌های ترامپ مانند تصمیماتش در خصوص برنامه مهاجرت انتقاد کرد و در سال ۲۰۱۶ به جمع آوری حمایت مالی برای کمپین هیلاری کلینتون اقدام کرد اما در مقایسه با سایر شرکت‌های فناوری موفق شد حمایت بیشتری از سوی ترامپ جلب کند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این رابطه خوب نتیجه بخش بود و به اپل اجازه داد درآمدش را با نرخ مالیات کمتری به آمریکا برگرداند و محصولاتش از تعرفه وضع شده روی کالاهای وارداتی چین معاف شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.