اپلیکیشن پارلر از اپل و آمازون حذف شد

0

اپل و آمازون با بالا گرفتن موج انتقاد از شبکه اجتماعی پارلر (Parler) به دلیل مورد استفاده قرار گرفتن برای سازماندهی آشوب های چهارشنبه گذشته در کنگره آمریکا، این اپلیکیشن را از سرویس های خود حذف کردند.

اپلیکیشن پارلر در صفحه اپل استور، خود را یک شبکه اجتماعی بی طرف  با آزادی بیان توصیف کرده که به حمایت از حقوق کاربر متمرکز است. این شبکه اجتماعی در پی اعمال محدودیت هایی توسط فیس بوک و توییتر برای مقابله با انتشار محتوای خشونت آمیز، نزد افراد افراطی محبوبیت پیدا کرده است.

طبق آمار اپتوپیا، سرویس Parler طی ۹۰ روز گذشته در میان اپلیکیشنهای رایگان فروشگاه اپ استور اپل در رتبه ۱۸ قرار گرفته است. این اقدام از سوی شرکتهای فناوری عملا دسترسی راحت پارلر به کاربران تلفنهای هوشمند را پایان می دهد و این شرکت را مجبور می کند شرکت جدیدی را برای میزبانی سرویسهایش پیدا کند.

اقدام اپل یک روز پس از مهلت ۲۴ ساعته این شرکت به پارلر برای ارایه برنامه ای برای مدیریت و فیلتر محتوای خشن صورت گرفته بود. این شرکت در نامه ای به پارلر یادآوری کرده بود اگر می خواهد اپلیکیشنش در فروشگاه برنامه اپل بماند باید تغییراتی در آن صورت دهد.

پارلر به اپل اعلام کرده بود که هفته هاست این محتوا را جدی گرفته و برنامه ای برای مدیریت آن پیاده خواهد کرد اما اپل این اظهارات را رد و اعلام کرد ما همچنان شاهد تهدیدهای مستقیم خشونت و درخواستها برای اقدامات آشوب طلبانه هستیم. اقدامات پارلر برای پرداختن به موضوع انتشار محتوای خطرناک در این اپلیکیشن کافی نبوده است.

سرویس وب آمازون هم روز شنبه در نامه ای به پارلر تصمیم خود برای تعلیق اکانت این شرکت را اطلاع داد. بزرگترین فراهم کننده رایانش ابری اعلام کرد از ۹۸ مورد پستهای دعوت به آشوب در هفته های اخیر مطلع بوده و برنامه های پارلر برای اداره محتوایش کافی نبوده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.