گروه مالی فیروزه با ایده‌هاب قطع همکاری کرد

0

گروه مالی فیروزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به تلاش برای گسترش فعالیت‌های مالی شرکت ایده‌هاب و تمایل به حضور این شرکت در حوزه‌های دیگر تامین مالی که تضاد منافع مستقیم میان طرفین این همکاری را فراهم نموده، گروه مالی فیروزه اعلام می‌دارد که ادامه این همکاری تجاری امکان پذیر نیست.

گروه مالی فیروزه در سال ۱۳۸۴ با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی و فعالیت در حوزه‌های مشاوره تامین مالی، مدیریت سرمایه‌گذاری و ارائه خدمات کارگزاری تاسیس شد و در مدت کوتاهی توانست با بهره‌مندی از دانش و تجربه بین‌المللی به یکی از شرکت‌های شناخته شده، پویا و پیشرو در زمینه خدمات مالی در ایران تبدیل شود. واحد تامین مالی گروه فیروزه با برخورداری از تیمی خبره متشکل از متخصصان مالی و کسب‌وکار، خدمات گسترده‌ای چون ادغام و تملیک (M&A)، تامین مالی (Equity and Debt Capital Raising)، و مشاوره مالی شرکتی (Corporate Finance Advisory) را به کسب‌وکارهای ایرانی و خارجی ارائه می دهد. گروه فیروزه همچنین درحوزه‌ی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و نوپا پیشرو بوده و به عنوان مشاور مالی، سهامدار و سرمایه‌گذار در نمونه های موفق کسب‌وکارهای نوپای ایرانی همچون سرآوا، اسنپ، شیپور، و الوپیک فعال بوده است.

در سنوات اخیر با توجه به پیشرفت‌هایی که در راستای شکل‌گیری زیرساخت‌های قانونی تامین مالی جمعی حاصل گردید، واحد تامین مالی گروه فیروزه با هدف توسعه و تسهیل فرآیند تامین مالی جمعی از مهرماه سال ۹۷ همکاری تجاری دو جانبه‌ای را با سامانه تامین مالی جمعی ایده‌هاب آغاز نمود.

در این همکاری تجاری مقرر گردید سامانه ایده‌هاب در قالب بستر اجرایی و گروه مالی فیروزه در جایگاه نهاد مالی معتمد بازار سرمایه در راستای تسهیل اخذ مجوزهای قانونی، نظارت بر رعایت مقررات و تعامل با سازمان بورس با یکدیگر همکاری کنند.

در این میان با توجه به تلاش برای گسترش فعالیت‌های مالی شرکت ایده‌هاب و تمایل به حضور این شرکت در حوزه‌های دیگر تامین مالی که تضاد منافع مستقیم میان طرفین این همکاری را فراهم نموده، گروه مالی فیروزه اعلام می‌دارد که ادامه این همکاری تجاری امکان پذیر نیست و  به جهت رفع سوء تفاهمات ایجاد شده، به اطلاع می‌رساند زین پس این دو شرکت هیچگونه همکاری تجاری و یا رابطه سهامداری و شراکت با یکدیگر ندارند.

بدیهی است که استفاده از برند، شهرت، سرمایه، مجوزهای قانونی، لیست سرمایه‌گذاران احتمالی و هر نوع دارایی معنوی و مادی که به عنوان آورده گروه مالی فیروزه در این همکاری شناخته می‌شد برای شرکت ایده‌هاب امکان پذیر نخواهد بود.

علیرغم پایان این همکاری، گروه مالی فیروزه به ادامه حمایت‌های خود از تمامی مجموعه‌های فعال در زیست‌بوم استارتاپی کشورخواهد پرداخت و در راستای ارزش‌آفرینی در این حوزه بیش‌ازپیش نقشی فعال خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.