درخواست اصلاح قوانین مربوط به اخذ مجوز تاکسی‌های اینترنتی

در بازدید رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از مجموعه اسنپ مطرح شد؛

0

در بازدید رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از مجموعه اسنپ، مواردی مانند سیاست‌گذاری سهمیه بنزین، مجوز فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، تدوین قوانین حمایتی و اشتغال جوانان مطرح شد.

در بازدید رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از مجموعه اسنپ، ژوبین علاقبند، مدیرعامل این مجموعه به تشریح اقدامات اسنپ در طول ۴ سال گذشته پرداخت و در ادامه به اشتغال مستقیم بیش از هزار و ۱۰۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم بیش از۷۰۰ هزار نفر اشاره کرد. او همچنین به جذب نخبگان دانشگاه‌های خوب کشور در اسنپ اشاره کرد و گفت به نوعی اسنپ در جلوگیری از خروج نخبگان از کشور سهم خود را ایفا کرده است.

در این بازدید که دوشنبه 17 دی‌ماه انجام شد، ابعاد مختلف سیاستگذاری در بحث سهمیه‌بندی بنزین مطرح شد و دلایل ضرورت تخصیص سهمیه بنزین به تاکسی‌های اینترنتی هم مورد بررسی قرار گرفت.

از آنجایی که فعالیت اسنپ و سایر تاکسی‌های اینترنتی طبق مجوز اخذ شده از سوی اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی به صورت کاملا قانونی و شفاف انجام می‌شود، مدیران اسنپ خواهان تثبیت این موضوع از طریق اصلاح قوانین موجود شدند. چراکه اجبار به اخذ مجوزهای دیگر صرفا گسترش خدمات این شرکت‌ها و چابکی آنها را در ارائه خدمات نوین با مشکل مواجه می‌کند و موانع زایدی برای این کسب‌وکارها به وجود می‌آورد.

لزوم تدوین قوانین حمایتی

امیرعلی مهاجر، مدیر ارشد اجرایی اسنپ‌تریپ، نیز با ارائه آمار جهانی به وجود ظرفیت بالای گردشگری و لزوم تدوین قوانین حمایتی در این حوزه اشاره کرد.

حذف مالیات بر ارزش افزوده هتل‌ها با مکانسیم جدید

حجت‌الاسلام احمد مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نیز با تاکید بر اولویت بحث اشتغال از منظر دولت و مجلس از تلاش‌های اسنپ در این حوزه قدردانی به عمل آورد. همچنین محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اقدامات انجام شده مجلس برای حمایت از صنعت گردشگری به حذف مالیات بر ارزش افزوده هتل‌ها با مکانیسم جدید اشاره کرد.

منبع مهر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.