جذب سرمایه نقدی 20 میلیاردی از شرکت شناسا

جذب سرمایه نقدی ۲۰ میلیاردی کیان (آیتول) از شرکت شناسا در مرحله اول

0

هلدینگ کیان (آیتول)، با جذب سرمایه نقدی 20 میلیارد تومانی از شرکت شناسا، به عنوان بزرگترین پلتفرم، در زمینه ارائه خدمات آنلاین خودرویی در ایران خواهد بود.

بنا بر اعلام روابط عمومی کیان افق هیربد، در مراسمی که روز دوشنبه 23 اسفند ماه با حضور دکتر حامد ساجدی، مدیر عامل شناسا، دکتر شهاب جوانمردی، رئیس هیات مدیره شرکت شناسا، ، سعید هاشمی و شاهین شاهمیر، رییس هیات مدیره و مدیر عامل کیان و جمعی از مدیران ارشد این دو شرکت در محل شرکت کیان برگزار شد، سند این سرمایه‌گذاری به امضا رسید.

بر اساس توافق انجام شده بین دو شرکت، کیان در مرحله نخست سرمایه‌پذیری، مبلغ 20 میلیارد تومان سرمایه نقدی از شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا) جذب کرد که با توجه به عملکرد مجموعه این مبلغ تا 30 میلیارد تومان قابل افزایش است. همچنین طبق توافق کیان و شناسا، امکان سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه خودرو تا 50 میلیارد تومان، از سوی طرفین وجود دارد.

 

هدف کیان از این جذب سرمایه، تکمیل زنجیره ارزش و همچنین افزایش ضریب نفوذ محصولات آیتول عنوان شده است.

روابط عمومی کیان با اشاره به این موضوع که شناسا به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه، تاثیر بسزایی در توسعه اکوسیستم استارتاپی کشور داشته است اعلام کرد: «رزومه قوی و سابقه خوب شناسا به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد در کسب‌وکارهای فناورانه، در کنار حضور مدیران حرفه‌ای در این شرکت، موجب شد تا هلدینگ کیان، از میان پیشنهادهایی که بابت سرمایه‌گذاری دریافت کرده بود، شناسا را انتخاب کند. امیدواریم با همراهی شناسا بتوانیم  ضمن توسعه و تکمیل سرویس‌های قابل ارائه از سوی آیتول و در کنار آن افزایش میزان استفاده از خدمات یکپارچه خودرویی به صورت آنلاین، اهداف دیگری چون توسعه منابع انسانی و سرعت نفوذپذیری برند کیان را افزایش دهیم.»

روابط عمومی شناسا نیز با بیان مطلب که این سرمایه‌گذاری یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های اکوسیستم استارتاپی کشور در سال 1400 است، اعلام کرد: «ورود به حوزه ارائه خدمات خودرویی به عنوان یک حوزه رو به رشد، از اهداف شناسا به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر است و با توجه به این موضوع که آیتول در زمینه ارائه خدمات یکپارچه خودرویی، در اکوسیستم استارتاپی کشور پیشتاز است، مذاکرات برای سرمایه‌گذاری روی کیان (آیتول) آغاز شد. از سوی دیگر بهره‌مندی کیان (آیتول) از تیم متخصص و با انگیزه، سهم بازار مطلوب و… از دیگر دلایل توجه شناسا به استارتاپ کیان (آیتول) بود.

شركت «کیان افق هیربد» در بهمن ماه ۱۳۹۷با هدف پاسخگویی به چالش‌های استفاده از خودرو از طریق توسعه سامانه‎‌های دانش‌بنیان، فعالیت خود را آغاز کرد.  استراتژی اصلی این مجموعه در ابتدای تأسیس، ایجاد پلتفرمی پکپارچه برای ارائه خدمات متنوع به دارندگان خودروهای شخصی بود و اولین محصولات این شرکت “آیتول” و “کاربیل” در پاسخ به این دغدغه، در فروردین 1398 ارائه شدند. در ادامه سایر خدمات، توسط برندهای زیرمجموعه کیان ارائه شد و در حال حاضر این شرکت، با توسعه خدمات و شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌ محور زیرمجموعه خود، به یک هلدینگ دانش‌بنیان در حوزه خدمات خودرو تبدیل شده و پاسخگوی تمام دغدغه‌های خودرویی کاربران است.

شرکت شناسا بعنوان بازوی سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد در حوزه‌های نوآورانه و با هدف توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در سال 1391 فعالیت خود را آغاز نموده است.  شناسا در قامت یک نهاد نوآوری که با اندوخته تجربه و دانش چندین ساله خود در اکوسیستم نوآوری کشور فعالیت می نماید، با شناخت مسائل و چالش های مهم زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور در تلاش است با بینشی عمیق و با استفاده از توان و ظرفیت نخبگان کشور و با ارائه راه کارهای جامع و متناسب با فرهنگ و سیاست های اقتصادی کشور، موجبات توسعه اقتصاد دانش بنیان و نهایتا توسعه پایدار کشور را فرآهم آورد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.