بیانیه رسمی وان‌دی‌اف درباره فیلتر شدن خود

0

پلتفرم فروش وان‌دی‌اف، در بیانیه‌ای رسمی نسبت به فیلتر شدن وبسایت فروشگاه خود واکنش نشان داد و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی را عامل این اتفاق دانست

به گزارش شنبه پرس، در بیانیه این پلتفرم آمده است:

با عرض سلام خدمت مخاطبین مجموعه وان‌دی‌اف

صبح امروز (دیروز) 30 دی ماه و در آستانه شروع فستیوال هدیه‌های وان‌دی‌اف بنا به آمار دسترسی وبسایت متوجه بروز ایرادی در دسترسی کاربران شدیم و پس از برسی همکارانمان، متوجه شدیم دامنه وبسایتمان به آدرس 1dayoff.com فیلتر شده است. پس از بررسی علت فیلترینگ، اعلام شد که این اقدام توسط اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی صورت گرفته است.

ما به عنوان یک کسب و کار قانون‌مند ثبت شده و دارای مدارک و مستندات مشخص قانونی تحت عنوان شرکت ثبت شده سهامی خاص، نماد الکترونیک مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و مکان و راه‌های ارتباطی شفاف، ضمن اعتراض به این اقدام غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای اتحادیه کسب و کارهای مجازی، وجود چنین دسترسی غیرقانونی، نادرست و غیرشفاف در جهت فیلترینگ وبسایت‌های باسابقه و دارای عملکرد مشخص و احراز هویت شده را برای محیط کسب و کار کشور و رشد آن بسیار مضر و خطرناک می‌دانیم.

دلیل این اقدام اتحادیه و فیلترینگ بدون هیچ اطلاع رسانی و اقدامات قلی، عدر دریافت جواز کسب از آن اتحادیه است که در تاریخ 2 آذر از طریق یک نامه، لزوم دریافت جواز به اطلاع ما رسید و 8 روز بعد یعنی در تاریخ 10 آذر، درخواست دریافت جواز کسب مجازی در سامانه نماد و وبسایت ایرانیان اصناف ثبت شد و کد رهگیری دریافت شد و در انتظار رسیدگی قرار گرفت. که البته این موضوع نیز بر روی نماد اعتماد له صورت یک برچسب با عنوان “در انتظار صدور پروانه کسب” در زیر وبسایت نمایش داده می‌شد که افراد تصمیم گیرنده جهت فیلتر نمودن وبسایت به این اطلاع‌رسانی سامانه نماد نیز توجهی نداشتند.

شرکت تک پخش دی، مالک برند وان‌دی‌اف، ضمن مردود دانستن اقدامات صورت گرفته و اعتراض در این خصوص، حق شکایت و پیگیری موضوع از طریق ظرفیت‌های قانونی را برای خود محفوظ می‌داند و در این خصوص حتما اقدام می‌نماید.

کاربران وبسایت وان‌دی‌اف قادر هستند هم اکنون از طریق دامنه www.1dayoff.ir به وبسایت این مجموعه دسترسی پیدا کنند تا اقدامات لازم صورت گرفته و دامنه .com هم در دسترسی قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.