دروازه‌ای به بازار جهان عرب در اینوتکس 2021

0

استارتاپ ایران بوابه (دروازه ایران) اولین پلتفرم جامع کسب و کار ایرانی به زبان عربی است، به عنوان مجموعه‌ی تیکاف در نمایشگاه اینوتکس 2021 حضور پیدا کرد. مدیر عامل استارتاپ ایران بوابه در این باره گفت: ایران بوابه همانند پورتالی برای صادرات خدمات و محصولات ایران به جهان عرب است. این درگاه برای ایجاد پلی معتبر بین کسب و کارهای ایرانی از جمله کسب و کارهای گردشگری، درمانی، خدماتی و بازرگانی و مشتریان در جهان عرب تاسیس شده است. همچنین ایران بوابه بانک اطلاعات کسب و کارهای ایرانی به زبان عربی نیز هست.

محمد رضا فرطوسی افزود: در حوزه صادرات، گردشگری و سلامت، بازار کشورهای عربی یکی از مهمترین بازارهای ایران بوده است. ایران در سال 1398 حدود 22 میلیارد دلار با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و خاورمیانه شامل عراق، امارات، عمان، قطر، کویت، سوریه، لبنان، اردن و عربستان تجارت داشته است.

فرطوسی یاداور شد زبان عربی با بیش از ۴۰۰ میلیون گویشور، ششمین زبان پر استفاده در دنیاست. زبان عربی، زبان اول ۲۲ کشور و زبان دوم در بیش از ۵۰ کشور مسلمان در سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست. به همین علت بخش چشم‌گیری از جست‌وجوهای کسب و کار و بازار صادرات در موتورهای جستجوگر مثل گوگل به زبان عربی صورت می‌گیرد که ما با برنامه ریزی و مطالعه‌ی بازار در کشورهای مختلف عربی سعی در هدایت مخاطبان به سمت بازار ایران هستیم.

مدیر عامل استارتاپ ایران بوابه همچنین افزود: نمایشگاه اینوتکس 2021 فرصت بسیار مناسبی را برای ما فراهم کرد تا با دیگر تیم‌های موثر آشنا و بتوانیم تفاهم‌های اولیه را انجام دهیم. تقریبا ۱۰۰ درصد مخاطبان ما در این نمایشگاه مایل به ایجاد تعامل و همکاری با استارتاپ ایران بوابه بودند.

دهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX ۲۰۲۱) با رویدادها و بخش های جانبی از سه شنبه ۲۸ اردیبهشت تا 31 اردیبهشت ماه جاری در فضایی باز واقع در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.