سرپرست معاونت فضای مجازی: نباید بر مبنای اخبار کذب یک کسب و کار را مورد هجمه قرار داد

0

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور،جواد جاوید نیا در واکنش به اخباری که درباره دیجی‌کالا که یکی از بزرگترین فروشگاه‌های آنلاین کشور است اظهار داشت:
۱)فروشگاههای بزرگ آنلاین بهترین گزینه برای توزیع ایمن کالا و شفافیت توزیع کالاهای بهداشتی
۲)تصمیم گیری‌هایی انجام شده است که از این بستر شفاف و قابل نظارت برای توزیع عادلانه اقلام بهداشتی استفاده شود.
۳) این شرکتها اعلام آمادگی کرده اند که بدون دریافت سود و حتی با هزینه ارسال رایگان این اقلام را طبق سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا توزیع کنند
۴)این بسترها کاملا مطمئن و قابل نظارت هستند و کوچکترین تخلفی کاملا قابل کشف و ردیابی است.
۵)به لحاظ گردش بالای کالا و نیز شفافیت فرایند مواردی همچون احتکار و گرانفروشی در این شرکت ها بسیار بعید است.
۶)اخباری که بعضا متاسفانه به صورت رسمی از تخلفات برخی فعالان بزرگ این بستر منتشر شده است، عجولانه و بدون انجام بررسی دقیق و کارشناسی بوده است و وقوع تخلف هنوز از ناحیه این کسب و کار محرز نیست و طی بازدیدی که شخصا در زمان کشف و توقیف برخی اقلام از انبار یکی از این شرکتها به عمل آوردم کاملا مشخص بود که اولا آمار اعلامی با آمار کشف تفاوت فاحش دارد ثانیا بخش عمده کالاهای مکشوفه فروخته شده و در حال ارسال بوده است. بر فرض وقوع تخلفاتی همچون عرضه غیر مجاز یا گرانفروشی، مسئولیت آن بر عهده فروشندگان اصلی است که به راحتی قابل کشف و برخورد و جبران است و فروشگاه اینترنتی وظایف خود را انجام داده است.
۷) دستگاه قضایی قطعا با هر تخلفی در هر سطحی برخورد می کند و فرقی بین فعالان بزرگ و کوچک اینترنتی قائل نمی شود. اما نباید بر مبنای اخبار کذب یک کسب و کار که هزاران اشتغال ایجاد کرده است را مورد هجمه قرار داد.
۸) بهترین راه تسریع در کمک رسانی به مردم در مواقع بحران استفاده صحیح از استارت آپ ها و اعتماد به جوانان فعال در این عرصه است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.